Inwestycje nabierają tempa w Parku Przemysłowym Gminy Leżajsk

Na zdjęciu meble projektu i wykonania OZONO Sp. z o.o.

Park Przemysłowy Gminy Leżajsk przyciąga inwestorów nie tylko konkurencyjną ofertą inwestycyjną, ale przede wszystkim sukcesem firm już tu działających.

Jeszcze do niedawna podstawowym argumentem przyciągającym inwestorów do Parku Przemysłowego objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną były przede wszystkim zachęcające zwolnienia podatkowe, jednak dziś coraz ważniejszy w oczach przedsiębiorcy staje się potencjał kadrowy, infrastruktura techniczna, drogi, parkingi i powierzchnie magazynowe oraz… firmy już działające w Parku.

Po latach stagnacji i znikomego zainteresowania tereny Parku Przemysłowego zaczynają ożywać. Szczególne zainteresowanie okazują małe i średnie firmy lokalne, jednak nasza oferta skierowana jest również do dużych przedsiębiorców z całego kraju jak i zagranicy, zainteresowanych lokalizacją działalności w dynamicznie rozwijającym się otoczeniu. Obecnie w Parku ulokowanych jest kilkanaście firm, głównie MŚP z różnych branż, m.in. budowlanej, obróbki metalu, informatycznej, drukarskiej, laboratoryjnej, doradczej, meblarskiej.

Przykładem firmy, która prężnie rozwija swoje skrzydła w Parku jest producent mebli z tworzywa, stali i aluminium Ozono Sp. z o.o. Spółka ta zlokalizowała się w Parku Przemysłowym Gminy Leżajsk z początkiem 2012 roku wraz z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Celem nowopowstałej spółki jest wypromowanie marki poprzez wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów meblarskich wytwarzanych przede wszystkim z aluminium i tworzyw sztucznych. W chwili obecnej OZONO Sp. z o.o. wynajmuje połowę hali (docelowo całą halę do końca bieżącego roku) i konsekwentnie realizuje założenia inwestycyjne zatrudniając bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku, zakupując i instalując maszyny oraz poszerzając swoją ofertę o nowe produkty.

Elastyczna oferta Parku Przemysłowego Gminy Leżajsk spełnia rosnące oczekiwania przedsiębiorców, czego potwierdzeniem jest lokalizacja kolejnej firmy. W ostatnim czasie do grona firm leżajskiego Parku dołączyła również spółka BMF Polska Sp. z o.o. producent m.in. komponentów przemysłu maszynowego oraz obróbki tworzyw sztucznych.

Sukcesywnie rosnąca liczba inwestorów w Parku Przemysłowym Gminy Leżajsk to efekt pracy połączonych sił Spółki Stare Miasto-Park oraz pracowników Gminy Leżajsk, mających na celu wspieranie i stymulowanie przedsiębiorczości na terenie gminy. Aktywne poszukiwanie partnerów biznesowych przynosi realne efekty w postaci zwiększonego zainteresowanie nieruchomościami inwestycyjnymi Parku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
okmpl
okmpl
8 lat temu

Nikomu nie życzę kontaktów z urzędnikami Starostwa Leżajsk .
Obojętnie który raz wchodzisz do „świątyni biurokracji” czytaj pokoju z urzędnikiem, zawsze jesteś traktowany jak intruz.
Tym Bogom na swoich tronach kompletnie nie zależy na załatwieniu jakiejkolwiek sprawy , lub nawet na najmniejszej pomocy – ale w pisaniu odmów i wnoszeniu sprzeciwu są Mistrzami Polski.
WYCOFAŁAM SIĘ Z INWESTYCJI I TO BYŁA MOJA NAJLEPSZA DECYZJA W TYM ROKU.