„Inżynierowie” wygrali po dogrywce. ZDJĘCIA

Politechnika (białe stroje) odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. Fot. Wit Hadło

II LIGA MĘŻCZYZN. Duże emocje w hali ROSiR.

Piotr Miś znów poprowadził Politechnikę do zwycięstwa. Center rzeszowian w dogrywce zdobył 7 z 9 punktów drużyny.

W ciemno można było zakładać, że to będzie zacięty mecz. „Inżynierowie” zanotowali obiecujące otwarcie, ale od początku III kwarty to oni musieli odrabiać straty. Na 42 s przed końcem spotkania i po trafieniu Kamila Michalskiego radomianie prowadzili 48-47. W odpowiedzi przymierzył Miś, ale za chwilę sfaulował i Robert Cetnar stanął przed niepowtarzalną szansą. Najlepszy zawodnik Rosy nie wytrzymał jednak ciśnienia i wykorzystał tylko jeden rzut wolny.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Do końca meczu pozostawało 15 s, trener gospodarzy Mariusz Michalczyk poprosił o przerwę, by ustawić decydującą akcję. Niestety, nieskuteczny w sobotę w rzutach z daleka Sebastian Biela i tym razem spudłował.

Dogrywka zaczęła się od trzech punktów Misia, rywal się nie poddawał, jeszcze pół minuty przed syreną przegrywał tylko 57-58. Na szczęście dla rzeszowian, nic więcej nie wskórał. – Zagraliśmy z ogromnym poświęceniem, ale zabrakło skuteczności – zauważył trener gości Karol Gutkowski.

POLITECHNIKA Rzeszów 58
ROSA II Radom 57
(12:6, 9:14, 14:18, 14:11, dogr. 9:8)

POLITECHNIKA: Biela 5, Skop 4, Miś 16, Osiniak 5, Żmudka 0 oraz Banyś 14 (1×3), Doliński 3, Sowa 9 (1×3), Kielar 2, Bielecki 0
ROSA: Stanios 11, Sobuta 9, Michalski 2, Mamcarczyk 5 (1×3), Cetnar 16 (1×3) oraz Zielinko 2, Kuczyński 2, Zwęgliński 2, Łabędź 8, Gos 0, Parszewski 0.