Irena Santor na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Kresowej

Fot. Archiwum

JAROSŁAW. Przez siedem dni będzie okazja skorzystać z bogatej oferty Festiwalu Kultury Kresowej. Polecamy!

7 września w Centrum Kultury i Promocji o godz. 17 otwarcie wystawy fotograficznej Artura Dobruckiego „Ruiny kościoła podominikańskiego w Jazłowcu”, o godz. 17.30 – wykład inauguracyjny prof. Stanisława S. Nicieji.

8 września na rynku starego miasta w godz. 10 – 19 wielki jarmark jadła i rzemiosła artystycznego, występy estradowe o godz. 16 – zespół ukraiński „Syluet Band”, o godz. 17 – zespół folkowy „Cfany Drań”, o godz. 19 – gwiazda wieczoru – cygański zespół „Romanca”.

9 września na rynku starego miasta w godz. 11 – 18 – wielki jarmark jadła i rzemiosła artystycznego oraz występy estradowe: o godz. 16 – występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych z Częstochowy, o godz. 17 – koncert kapeli folkloru miejskiego „Fidelis” z Przemyśla, a o godz. 18.30 – gwiazda wieczoru – Kapela folkowa „Drewutnia”. W godz. 16 – 19 – występy Podkarpackiej Drużyny Rycerskiej Nieczuja – Tatarzy na kresach Rzeczpospolitej.

10 września w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Jarosławiu, o godz. 18 – recital Ireny Santor gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu.
11 września w Centrum Kultury i Promocji o godz. 17.30 – wieczór żydowski: koncert Rzeszów Klezmer Band.

12 września w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu o godz. 17.30 – wieczór ormiański: recital fortepianowy „Miniatury muzyki ormiańskiej” w wykonaniu Stanisława Góreckiego.

13 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu w godz. 12 – 13.30 warsztaty dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Od Reja do Makuszyńskiego i Kapuścińskiego. Literackie dziedzictwo Kresów”. Prowadzi Tomasz Kuba Kozłowski.

W Centrum Kultury i Promocji o godz. 17.30 – prelekcja Tomasza Kuby Kozłowskiego „Lwowski frygani. Cukiernie, kawiarnie, restauracje i knajpy Lwowa”. Projekcja filmu „Kawaler księżyca” w reż. Jeremiego Czyżewskiego, degustacja wyrobów Firmy „Baczewski” oraz zakończenie Festiwalu.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments