Isaac uderzył w Luizjanę

Wybrzeże Nowego Orleanu zaatakował huragan Isaac. Fot. PAP

USA. Woda przechodzi ponad wałami.

W południowo-wschodniej Luizjanie huragan Isaac przyniósł ze sobą bardzo obfite deszcze. Woda przelała się  przez wały na obszarze Plaquemines Parish, około 90 km od Nowego Orleanu.

Billy Nungesser, burmistrz Plaquemines Parish, powiedział, że wały o wysokości 3 metrów nie zostały rozmyte ani uszkodzone, ale woda przechodzi ponad nimi. – Doszło do tego w kilku miejscach. Staramy się wydostać ludzi, którzy tam pozostali – powiedział Nungesser. W tym rejonie ewakuacja była obowiązkowa, jednak niewielka liczba osób zdecydowała się pozostać. – Drogi są kompletnie nieprzejezdne. Kilkoro ludzi utknęło na drogach. Mamy tutaj poważną sytuację – powiedział Nungesser.

System przeciwpowodziowy Nowego Orleanu został przebudowany i wzmocniony po uderzeniu huraganu Katrina w 2005 roku, kosztem 14 mld dolarów. Około 1800 osób zginęło, ponieważ fale zalały miasto, zawiodły systemy przeciw powodzi.

Isaac jest huraganem stopnia 1, podczas gdy Katrina osiągnęła w 2005 roku stopień 3 w czasie, gdy zbliżała się do Orleanu. Burmistrz miasta Mitch Landrieu zapewnił mieszkańców, że miasto tym razem jest bezpieczne.

Źródło: polskieradio.pl/ ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments