„Izolacja” spała, Siarka strzelała

To nie był piękny mecz, ale walki w nim nie brakowało. Sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek.

SIARKA TARNOBRZEG – IZOLATOR BOGUCHWAŁA.Lada dzień w drużynie Siarki pojawi się napastnik, który grał w Islandii i w Azerbejdżanie.

Pierwszy raz tej jesieni Siarka wygrała na własnym boisku. Gospodarze powinni podziękować swojemu byłemu snajperowi Tomaszowi Walatowi, który na początku II połowy zabawił się w świętego Mikołaja.

Napastnik Izolatora strzelał ostatnio jak na zawołanie, ale w Tarnobrzegu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki, kompletnie stracił głowę. – Miał chyba za dużo czasu i przekombinował – żałował Szymon Szydełko, trener gości. “Walek” mógł spytać Łukasza Ćwiczaka, w który róg posłać mu piłkę, ale tak długo zwlekał z uderzeniem, że szansę diabli wzięli. Dziesięć minut później schodzącemu z boiska panu Tomaszowi kibice zgotowali prawdziwą owację. Zawodnik tak się wzruszył, że…skierował się w stronę ławki rezerwowych gospodarzy. O tym, że teraz gra w Izolatorze przypomniał mu II trener Grzegorz Nalepa. – Sercem wciąż jest z Siarką! – uśmiechali się ludzie na trybunach.

Złośliwości i kontuzja

To był sympatyczny obrazek z meczu stojącego na słabym poziomie. Kibice też nie pomagali piłkarzom – zamiast dopingu były docinki. Nasłuchał się zwłaszcza pomocnik Siarki Mariusz Łukawski, co mocno zirytowało jej szkoleniowca Adama Mażysza. – Nie godzę się na takie traktowanie zawodników, którzy walczą o każdą piłkę. Kibice powinni być z zespołem na dobre i złe – przypominał. W sobotę jednym szło na boisku lepiej, innym gorzej, ale prawdziwym pechowcem okazał się Witold Jakubowski. Obrońca Siarki doznał urazu stawu skokowego i ze stadionu zabrała go karetka pogotowia.

“Kwiatek” najlepszy

Gola na wagę 3 punktów zdobył głową Tomasz Wolan, który wykorzystał kapitalne podanie od Jakuba Kwiecińskiego. Z wysokości trybun wydawało się jednak, że zawodnik Siarki zagrał piłkę już zza linii końcowej boiska. Obrońcy Izolatora długo szukali sprawiedliwości u sędziego, lecz ten uznał, iż akcja toczyła się zgodnie z przepisami. Kwieciński był najlepszy na murawie, dwukrotnie uciekł rywalom i groźnie strzelał zza pola karnego. Jeszcze lepszych okazji nie wykorzystali natomiast Wolan (z 4 metrów głową przeniósł piłkę nad bramką) i Paweł Bażant (przegrał pojedynek z Pawłem Pawlusem) w końcówce spotkania. To się mogło zemścić, bo już w doliczonym czasie Maciej Rusin “główkował” tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Obieżyświat do ataku

Tomasz Stolpa – tak nazywa się piłkarz, który lada dzień ma podpisać umowę z Siarką. 31-letni dziś wychowanek Zagłębia Sosnowiec to znany obieżyświat. Grał w Norwegii, Belgii, Szwecji, a nawet na Islandii i w Kabali, klubie z…Azerbejdżanu. Z kiepskim skutkiem próbował ostatnio zakotwiczyć w Sandecji Nowy Sącz. – Ale nam, głęboko w to wierzę, pomoże w zdobywaniu goli – mówi trener tarnobrzeżan Adam Mażysz, który podkreśla, że Stolpę polecili mu zaufani ludzie mający Siarkę w sercu. – Pomagają nam m.in. Mariusz Kukiełka i Czarek Kucharski, którzy w naszym klubie zaczynali kariery. Stolpa nie będzie zarabiał kokosów. On przede wszystkim chce grać, bo wie, że to ostatni dzwonek, by się załapać do klubu z wyższej ligi – tłumaczy opiekun Siarki.

SIARKA – IZOLATOR
1-0 (1-0)
1-0 Wolan (44.)
SIARKA: Ćwiczak – Jakubowski (54. Łuczakowski), Jakubiec, Beszczyński, Bażant, Łukawski (65. Duda), Hynowski (76. Krzemiński), Kuranty, Kwieciński, Wolan (88. Ozimek), Rożek.
IZOLATOR: Pawlus – Kopiec (88. Cioch), Czopko, Rogala, Wiącek, Karwat, Woźniak (50. Domin), Skiba, Porada (50. Bereś), Rusin, Walat (66. Tyburczy).
Sędziował: Dawid Wierdak (Krosno). Żółte kartki: Łuczakowski, Łukawski, Duda, Rożek oraz Czopko, Kopiec, Porada, Wiącek. Widzów: 500.

Tomasz Szeliga

do “„Izolacja” spała, Siarka strzelała”

  1. Dariusz

    Panowie Dziennikarze-czy Super Nowości czytają tylko mieszkańcy Boguchwały? Ciągle tylko informacje o drużynie Izolatora. Proszę bardzo o pisanie również o innych podkarpackich 3-ligowych ekipach. Medialnie pomagajcie klubom – nasi sponsorzy tez chcą informacji i zdjęć w prasie o Naszych drużynach. Pozdrawiam z Nowej Sarzyny – Dariusz Łata

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.