Jabłońskiego koncert fortepianowy

Krzysztof Jabłoński wykona m.in. muzykę Chopina, Melcera i Moniuszki. Towarzyszyć mu będzie Rita Shen. Fot. Archiwum BeArTon

FESTIWAL W ŁAŃCUCIE – ZAPOWIEDZI. W sobotę w sali balowej łańcuckiego zamku zabrzmią ponadczasowe kompozycje Chopina, Melcera i  Moniuszki. Utwory mistrzów wykona zachwycający Krzysztof Jabłoński, którego romantyczna natura kształtowała przez lata jego muzyczny smak i zainteresowania.

Krzysztof Jabłoński jest laureatem 3. nagrody XI Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985) oraz szeregu czołowych nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych. Od ponad 30 lat występuje na estradach Europy, obu Ameryk, Azji, Izraela. Wykonywał recitale w prestiżowej serii koncertów mistrzowskich w Filharmonii Berlińskiej. Występował z najbardziej utytułowanymi  orkiestrami na świecie. Był ponadto zapraszany do współpracy z baletem, operą oraz do udziału w realizacjach spektakularnych, multimedialnych projektów, m.in.  baletu Fortepianissimo w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Muzyka kameralna należy do pasji Jabłońskiego, a wśród artystów, z którymi współpracował, są m.in.: Tsuyoshi Tsutsumi, Arto Noras i Konstanty A. Kulka. Jabłoński był specjalnym gościem słynnego Balu w Operze Wiedeńskiej, w którym to wykonywał muzykę Chopina. Zagrał dla wielotysięcznej publiczności w Chicago. A w 2013 r., podczas charytatywnego koncertu w Helsinkach, wykonał utwory Czajkowskiego.

Koncert odbędzie się w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie 18 maja 2019 r. (sobota) o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o