Jak będzie wyglądała sieć w 2015 roku

Mateusz Tułecki z WSIiZ, twórca konferencji InternetBeta. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Kielnarowa stolicą Internetu.

Ponad 400 osób z całego świata przyjechało wczoraj do kampusu Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej na Konferencję InternetBeta 2012.

Zorganizowana po raz czwarty konferencja wpisała się na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego Internetu. Jej twórca, Mateusz Tułecki z WSIiZ jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i dynamicznie działających postaci w sieci. To laureat tytułu Człowiek Polskiego Internetu 2010, a także Złoty Lew Podkarpacki 2012.

Podczas trzydniowego spotkania wystąpi 90 prelegentów. Wśród uczestników są m.in. Andreew Keen, autor bestsellera „Kult amatora”, i Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska, znany z aktywnych protestów przeciw przyjęciu umowy ACTA. Najmłodszy, 11-letni prelegent Krystian Gontarek jest pomysłodawcą projektu GameTeller.net, narzędzia do rekomendacji gier, które zdobyło II nagrodę Jury w Startup Weekend Kraków.

Na konferencji można się dowiedzieć m.in., jak będzie wyglądać Internet w 2015 roku, jakie są najnowsze trendy w marketingu internetowym, jak wykorzystać technologie mobilne w różnych obszarach i przekonać się, jaki wpływy na strategię przedsiębiorstw handlowych ma Internet. Uczestnicy dowiedzą się też, jak i gdzie pozyskiwać najbardziej utalentowanych pracowników i jak stworzyć najbardziej kreatywną mailową kampanię marketingową.

Wczoraj nie zabrakło tematu prawa autorskiego i własności intelektualnej. – Jeśli w zdaniach, które dziś wygłaszają politycy i lobbyści zamienimy frazę własność intelektualna na monopol intelektualny, zgodnie ze stanem faktycznym, nagle okaże się, jak straszliwe bzdury oni opowiadają – mówi przeciwnik umowy ACTA Andreew Keen.

Piotr Samolewicz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ruskowsianin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ruskowsianin
Gość
ruskowsianin

I co teraz bedzie sie dzialo dalej w Kielnarowej ?