Jak idealnie wyczyścić panele?

Mycie powierzchni podłogowych nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Szczególnie problematyczne okazują się panele. Warto wiedzieć, w jaki sposób można pozbyć się plam oraz smug.

Środki

Czyszczą panele podłogowe, warto pamiętać, iż zbyt duża ilość wody i środków czyszczących może oddziaływać na nie niekorzystnie. Powierzchnia ta ma również skłonność do zarysowań, dlatego przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie odkurzyć podłogę. Właściciele mieszkań i domów stosują różne środki do mycia. Jednym z nich jest mieszanina octu i gorącej wody. Substancji tej nie należy jednak nakładać bezpośrednio na powierzchnię. Taka sama zasada dotyczy również stosowania płynu do naczyń. Alternatywne rozwiązanie to użycie specjalnych środków przeznaczonych do mycia paneli. Chcąc uzyskać lepszy efekty, można rozlać na suchą powierzchnię preparat nabłyszczający podłogę. Preparaty te należy jednak stosować maksymalnie trzy razy w ciągu miesiąca.

Sprzęt

W przypadku czyszczenia paneli warto postawić na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wykonywana praca będzie efektywna oraz przyjemna. Zestaw Clean Twist Mop wyposażony został w system Clik oraz funkcję wyciskania. Model ten świetnie nadaje się nie tylko do czyszczenia paneli, ale również parkietów. Zestaw Leifheit posiada technologię odwirowywania w drążku. Warto również dodać, iż wstrzymania rotacji pozwalają dostosować wilgotność do konkretnej powierzchni. Chłonne mikrowłókna sprawiają, iż wszelki brud zostaje usunięty nawet w przypadku plam, które znajdują się pod meblami. 20-litrowe wiadro umożliwia bezproblemowe usuwanie wody. Do mycia paneli można również użyć mopa parowego, składającego się z rączki oraz szczotki ze ściereczką. Z łatwością usuwa on pleśń oraz tłuste plamy. Wysoka temperatura generowana w urządzeniu zamienia wodę w parę, która pod wpływem wysokiego ciśnienia usuwa zabrudzenia. Warto jednak pamiętać, by wybrać sprzęt, który nie będzie prowadził do powstawania smug.

Przy myciu paneli, należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach, dotyczących m.in. ilości używanej wody. Chcąc uzyskać zadowalający efekt, warto ponadto zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu czyszczącego.

Artykuł partnera