Jak idzie budowa tunelu pod zaporą?

Już niebawem będziemy mogli spacerować pod aleją Powstańców Warszawy. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Czy podziemne przejście niebawem będzie otwarte.

Prace nad tunelem pod zaporą trwają. Inwestycja zbliża się ku końcowi. Tunel od zewnątrz jest utwardzany, a zjazd dla rowerzystów od strony Podpromia jest już prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe, m.in. zdobienie ścian kamieniami. Już w styczniu mieszkańcy będą mogli przechodzić pod aleją Powstańców Warszawy.

O postępy zapytaliśmy Alama Chowdhuryego, dyrektora kontraktu z Inżynierii Rzeszów. – Wielkimi krokami zbliżamy się do końca prac. – mówi. – Prowadzone są teraz roboty wykończeniowe. Skrzydło od strony Podpromia jest już praktycznie gotowe i zajmujemy się teraz tym od strony Lisiej Góry – kontynuuje. – Pracujemy nad infrastrukturą, czyli m.in. układaniem krawężników i ścieżek. W przyszłym tygodniu zaczniemy uporządkowywać teren. Od Lisiej Góry kładziemy asfalt do wejścia do tunelu. Zajmujemy się też budową schodów terenowych – dodaje.

Były problemy

Na pytanie o koniec inwestycji Alam Chowdhury odpowiada, że planują wyrobić się z pracami do 20. grudnia.  – Umowę mamy do końca stycznia 2012 r. Będziemy się starać skończyć inwestycję do końca tego roku, później trzeba będzie się zająć m.in. inwentaryzacją powykonawczą tak, aby móc dopuścić obiekt do użytku – wyjaśnia. – Władzom miasta bardzo się spieszy- kwituje.
Dowiedzieliśmy się, że wykonawcy mają ośmiotygodniowe opóźnienie. – Opóźnienie było spowodowane skomplikowanymi pracami nad przepchnięciem stalowej konstrukcji pod zaporą – wyjaśnia. – Cztery tygodnie straciliśmy przez pojawiające się przeszkody, tj. kable, studzienki, beton, które trzeba było ręcznie usuwać. Chcemy to nadrobić i dotrzymać terminu – dodaje.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments