Jak oni to robią? Kolbuszowski SP ZOZ na plusie

Gdyby uwzględnić nadwykonania, wynik finansowy naszego zakładu po trzech kwartałach tego roku wynosiłby 845 930 tys. zł na plus – mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Gdyby państwo płaciło za nadwykonania, wynik byłby imponujący.

Podczas gdy szpitale w niemal całym kraju borykają się z wielomilionowym zadłużeniem, będąc nierzadko na skraju bankructwa, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej (w jego skład wchodzi szpital i ośrodki zdrowia) ma się bardzo dobrze. Po trzech kwartałach tego roku placówka jest na plusie.

– Wynik finansowy naszego zakładu wynosi 40 877 tys. zł, jest to wynik dodatni – precyzuje Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa. – Przy uwzględnieniu nadwykonań wynik ten wynosiłby 845 930 tys. zł na plus. Co ważne, kwota zobowiązań wymagalnych wynosi zero, czyli nasz zakład jest zbilansowany – zaznacza.

Dodatni budżet SP ZOZ docenia często krytyczny wobec tej jednostki Stefan Wrzask, szef powiatowej Komisji Gospodarki Mieniem i Finansów. – Tak trzymać dalej! – komentował na ostatniej sesji Rady Powiatu. – Słyszymy, co się dzieje w Polsce. Zadłużenia szpitali są wielomilionowe. Na szczęście u nas jest inaczej i oby tak pozostało – mówił.

– Uważam, że wynik finansowy SP ZOZ powinien oscylować wokół zera, bo zysk jest sprawą drugorzędną – dodał Wrzask. – Ważniejsze sprawy to świadczenie usług medycznych na odpowiednim poziomie. Istotne jest również dbałość o stan substancji budowlanej. To jest czynione. Świadczą o tym remonty w SP ZOZ, które są prowadzone od paru lat.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
felczerK.Bimbała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
felczer
Gość
felczer

Kolbuszowski ZOZ dorobil sie na pijawkach !

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Szkoda że nie ma tutaj informacji , jak ta korzyść finansowa przekłada się na ilość zgonów i trwałego kalectwa?.