Jak osiągnąć sukces?

Fot. Archiwum

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych zawodów w dzisiejszym świecie jest zawód przedstawiciela handlowego. Na co dzień spotykamy się z wieloma reprezentantami najróżniejszych firm, jednak o mało którym możemy powiedzieć, że jest doradcą. Co sprawia, że tak niewielu jest w tym wymagającym zawodzie prawdziwymi wirtuozami?

Doradca jest kimś więcej, aniżeli tylko osobą realizującą potrzeby Klienta. Jak sama nazwa wskazuje, osoba zajmująca takie stanowisko powinna nam także umieć doradzić, pomóc zdiagnozować nasze realne potrzeby. Nie jest zatem tylko kimś, do kogo zwracamy się z już przygotowaną listą zakupów. Jest kimś, kto ma nam ją pomóc zbudować.

Na co dzień każdy z nas zajmuje się ściśle określonymi zadaniami, ma swoje pasje i zainteresowania. Doba jest za krótka, by mieć czas na zgłębianie wiedzy w każdej sferze życia. Zakup komputera czy telewizora nie wymaga od nas stawania się wybitnymi inżynierami; analogicznie, wybór książki na wieczór nie stawia nas przed koniecznością ukończenia studiów humanistycznych. W każdej z tych sytuacji radzimy się innych, by dokonać właściwego wyboru.

Zakup samochodu jest jednak dużo bardziej odpowiedzialną decyzją. Decyzją zazwyczaj na lata. Dlaczego więc mielibyśmy ją podejmować, radząc się kogoś  przypadkowego? Potrzebujemy pomocy eksperta. Kogoś, dla kogo samochody są pasją. Kogoś, kto będzie nam w stanie pokazać wszystkie rozwiązania pasujące do naszych wymagań.  Potrzebujemy doradcy, którego zadaniem jest pomóc Klientowi w wyborze skrojonego na miarę jego potrzeb samochodu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments