Jak płacić mniej za gaz i energię?

- Uniezależnienie się od monopolistów-dostawców mediów to piękna idea, tylko jak to zrobić? – zastanawia się burmistrz Jan Zuba. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Gminne sieci przesyłu receptą na niższe rachunki?

Czy rachunki za gaz i prąd mogą być niższe? Zdaniem wielu jest to możliwe, ale pod warunkiem, że gminy wybuduje własne sieci energetyczne i przesyłowe gazu. Tylko, czy samorządy na to stać? – Nie, choć to piękna idea – mówi burmistrz Jan Zuba.

Jak na razie, Kolbuszową czeka opracowanie programu, związanego z zaopatrzeniem miasta i gminy w energię elektryczną i w gaz. – Wcale to takie proste nie będzie – zaznacza burmistrz Jan Zuba. – Jest to proces, który będzie wymagał udziału nie tylko urzędników i radnych, ale również firm, które zajmują się dostawą gazu i energii elektrycznej. Niestety nie mamy możliwości wybierania w operatorach tych mediów, jak w ulęgałkach – dodaje Zuba.

Powstaje pytanie, czy samorządy w przyszłości będą budować własne sieci energetyczne i przesyłowe gazu, czy będzie ich na to stać? – Na chwilę obecną na pewno nie – mówi krotko burmistrz. – Choć i takie pomysły się pojawiają. Mówi się, że gminy powinny się uniezależnić od dostawców mediów. Piękna idea, tylko jak to zrobić?

Paweł Galek

do “Jak płacić mniej za gaz i energię?”

  1. ROMAN

    no bardzo prosto – nie używać – a i tak będą koszty zmienne i przesył nie ? gotować na zapałce i palić świeczkę- rewelacja

  2. K.Bimbała

    Najlepiej przesyłać energię ” kablami ” Pawlaka , gaz rozwiozą zastępy OSP – pod wspólnym hasłem : wszystko w rodzinie!.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.