Jak spędzić wolny czas w weekend?

Fot. Wit Hadło

POD NASZYM PATRONATEM: Powroty
JAROSŁAW. Koncert Jacka Silskiego i gitarzysty Krzysztofa Gregorczyka będzie okazja usłyszeć w poniedziałek (20 bm.) o godz. 18 w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (ul. Czarnieckiego 16). Dopełni je kilka poetyckich strof skreślonych przez autorów ze Stowarzyszenia “GP”, a przedstawionych przez Annę Świerk i Katarzynę Ziembę, studentki II roku zarządzania w Instytucie Ekonomii i Zarządzania w PWST-E.

Filmy o miłości
JAROSŁAW. 17 lutego Centrum Kultury i Promocji organizuje walentynkowy maraton filmowy. W programie klasyki filmowe z dawnych lat. O godz. 18.05 wyemitowana zostanie kultowa „Casablanca” (1942). O godz. 20 zobaczyć będzie można „Śniadanie u Tiffany’ego (1961) z Audrey Hepburn w roli głównej. Filmem kończącym maraton będzie dzieło Lasse Hallström Czekolada (2000). Maraton odbędzie się Holu CKiP w Jarosławiu. Wstęp wolny.

Na hiszpańsko
JAROSŁAW. 19 lutego o godz. 17 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej wystąpi Zespół Flamenco „Aire Andaluz” przy akompaniamencie Kwartetu Smyczkowego „Archi”.

Śpiewaj razem z nami…
JASŁO. 12 marca o godz. 10 w JDK odbędą się eliminacje powiatowe XXII Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. JDK zaprasza do wzięcia udziału w konkursie dzieci i młodzież z powiatu jasielskiego: solistów w wieku od 6 do 17 lat oraz zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne z osobami w wieku od 10 do 17 lat. Karty zgłoszeń należy przysyłać do 7 marca na adres: JDK, ul. Kołłątaja 1, 38-200 Jasło.

Zdobyć, utrzymać, porzucić…
JASŁO. Spektakl „Zdobyć, utrzymać, porzucić” wystawi 6 marca o godz. 18 w Jasielskim Domu Kultury Nowa Scena Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Wystąpią: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak i Olga Bończyk.

Komedia z gwiazdami
KROSNO. 5 marca o godz. 17.30 i 20.30 Agencja Artystyczna „Muza” zaprasza na niezwykle zabawny spektakl w gwiazdorskiej obsadzie aktorów Teatru Capitol z Warszawy – „Goło i wesoło”. Na scenie Regionalnego Centrum Pogranicza zobaczymy m.in. Radosława Pazurę, Henryka Gołębiewskiego i Andrzeja Andrzejewskiego. Bilety: 60/70 zł.

Koncert dla pań
KROSNO. 7 marca o godz.18 w RCKP odbędzie się koncert Ryszarda Rynkowskiego. Bilety w cenie 45 zł i 35 zł.

Baśniowe widowisko
KROSNO. 19 lutego o godz.12 i 16 w RCKP będzie można obejrzeć baśniowe widowisko „Królowa śniegu”.

Dla dzieci i młodzieży
KROSNO. 24 lutego o godz.18 w RCKP odbędą się spektakle dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Teatru Edukacji Narodowej z Wrocławia.

Zaczarowany świat operetki…
KROSNO. 24 lutego o godz.18 w RCKP odbędzie się koncert „Zaczarowany Świat Operetki”.

TOTENTANZ
LUBACZÓW. 18 lutego o godz. 17na scenie MDK wystąpi zespół TOTENTANZ. Wstęp 10 zł.

WKRÓTCE
Wilki na Podkarpaciu
MIELEC/RZESZÓW. W piątek (9 marca), o godz. 20 w klubie Studio (ul. Pułaskiego 2 a) zagrają Wilki. Bilety w cenie 50 zł. W przedsprzedaży kosztują 40 zł. Już teraz można je kupić w klubie Studio i sklepie „hip hop” (ul. Wąska 4). Zespół Roberta Gawlińskiego zagości także 8 marca w rzeszowskim klubie „Pod Palmą”

Mistrzowie komedii
MIELEC. Samorządowe Centrum Kultury  zaprasza w sobotę (10 marca) na spektakl teatralny „Diabli mnie biorą”. Będzie można zobaczyć takie sławy, jak Olaf Lubaszenko i Krzysztof Kiersznowski. Pierwszy z nich wcieli się w rolę, zmęczonego piekielną służbą, Lucyfera, drugi w ekscentrycznego Tatusia, byłego czołgisty. Tajną bronią szefa piekieł będzie piękna diablica, którą zagra Monika Buchowiec. Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie, o godz. 16 i 19.30. Bilety w cenie 60 zł (sala) i 50 zł (balkon) są do nabycia w kasie kina „Galaktyka”.

Na zakończenie karnawału
PRZEMYŚL. 18 lutego o godz. 18 w Klubie Niedźwiadek rozpocznie się koncert GG Duo „Jak dwie połowy układanki”. GG Duo jest duetem, w skład którego wchodzą absolwenci katowickiego Wydziału Jazzu: Gabriela Gąsior i Wojciech Gąsior. Bilety 10 zł.

Karnawałowa Zabawa Kupiecka
PRZEMYŚL. Karnawałowa Zabawa Kupiecka-2012 otwiera obchody X lecia Kongregacji Kupieckiej w powojennym Przemyślu. Odbędzie się ona 18 lutego w godz. 18.30- 2 w Domu Weselnym „Aga”.

„Symphonia Aquaria”
PRZEMYŚL. Koncert piosenki autorskiej „Dytyramb wieczorny” w wyk. Zespołu „Symphonia Aquaria” rozpocznie się 19 lutego o godz. 19.00 w dawnym Domu Kolejarza. Bilety 10 zł.

Zagra orkiestra dęta
PUSTKÓW. W niedzielę (19 bm.), o godz. 18 w Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu z koncertem karnawałowym wystąpi Orkiestra Dęta Gminy Dębica. Wstęp wolny.

WKRÓTCE
Giuseppe Verdi “ERNANI”
RZESZÓW. W sobotę (25 lutego) o godz. 18.45 Wczesna romantyczna tragedia Verdiego, obfitująca w przepiękne arie. „Ernani” to opowieść o wielkiej namiętności. Jako Elwira amerykańska sopranistka Angela Meade, a w rolach trzech pretendentów do jej serca wystąpią: Salvatore Licitra, Dmitri Hvorostovsky i Ferruccio Furlanetto.

Pokaz filmów
RZESZÓW. Od piątku (24 lutego) WDK zaprasza na pokazy filmów w ramach projektu Nowe Horyzonty. Wstęp wolny.

Posłuchaj pieśni religijnej
SĘDZISZÓW MŁP. W niedzielę (19 bm.), o godz. 18 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego odbędzie się koncert laureatów konkursu piosenki religijnej. Wstęp wolny.

Sędziszowskie zapusty
SĘDZISZÓW MŁP. Dawne zwyczaje zapustne pokaże we wtorek (21 bm.), o godz. 17 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Zespół Obrzędowy z Zagorzyc. Wstęp wolny.

Kabaret Marcina Dańca
TARNOBRZEG. TDK zaprasza 18 lutego (sobota) o godz. 17 na jubileuszowy koncert z okazji 30 lecia pracy artystycznej Marcina Dañca. Dla widzów bêdzie to spora dawka oryginalnych pomys³ów satyrycznych w wykonaniu cenionego komika. Wraz z Dańcem wystąpi Zespół 4Mation z programu telewizyjnego Szansa na sukces oraz poeta i muzyk  krakowski, Tadeusz  Krok. Bilety: 40 zł, w sprzedaży w TDK i Agencji Koncertowej Jolmax.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments