Jak wybrać idealną szafę do przedpokoju?

Idealna szafa powinna pomieścić wszystkie nasze skarby. A szafa w przedpokoju pozwala na schowanie płaszczy i kurtek tak, aby udało się w tej części mieszkania zachować idealny porządek. Mebel ten musi być praktyczny. Jak zatem wybrać idealną szafę do przedpokoju? Oto krótki poradnik.

  1. Szafa do przedpokoju – nowoczesny i praktyczny mebel
  2. Szafa z przesuwnymi drzwiami 
  3. Z jakiego materiału powinna być wykonana szafa?

Szafa do przedpokoju – nowoczesny i praktyczny mebel

Nie każdy może sobie pozwolić na garderobę w domu lub mieszkaniu. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się praktyczne szafy do przedpokoju. Jak zatem wybrać najlepszy mebel? Przede wszystkim zastanówmy się, ile rzeczy chcemy umieścić w danym meblu. W ten sposób określimy, jak dużej szafy potrzebujemy. Zwróćmy także uwagę na wnętrze szafy do przedpokoju. Długie płaszcze lub kurtki lepiej powiesić na wieszaku, dlatego zakup szafy z drążkiem i kilkoma półkami będzie idealnym wyborem. Oczywiście szafa pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale również dekoracyjną. Każda szafa powinna być dobrana do ogólnej aranżacji pomieszczenia, w którym będzie umieszczona. Dlatego w minimalistycznym przedpokoju sprawdzi się prosta szafa. Jeśli preferujemy styl glamour, to w naszym przedpokoju perfekcyjnie pasuje szafa z pozłacanymi elementami. 

Szafa z przesuwnymi drzwiami

W małym przedpokoju sprawdzą się szafy przesuwne, które pozwolą na znaczne zaoszczędzenie przestrzeni. Takie rozwiązanie nadaje się zwłaszcza do przedpokoju o małym metrażu, gdzie trudno otworzyć drzwi (a jeśli już je otworzymy, to ciężko przejść do kolejnej części mieszkania). Przesuwne drzwi często wyposażone są w drzwi z lustrem, które dodatkowo rozświetli oraz powiększy optycznie małą przestrzeń. Pomoże także zweryfikować nasz wygląd przed wyjściem na ważne spotkanie. 

Z jakiego materiału powinna być wykonana szafa?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze każdego mebla jest materiał, z jakiego został wykonany. Szafy to meble dość drogie, dlatego chcemy, aby posłużyły nam przez długie lata. Dlatego najlepiej zdecydować się na drewnianą szafę. W tym wypadku przym wiedzie dąb. Dębowe drewno jest wytrzymałe, bardzo eleganckie oraz wytrzymałe. Dzięki temu nie musimy się martwić, że na gładkiej powierzchni drzwi szybko pojawią się zarysowania oraz wgłębienia. Dobrym wyborem są także popularne szafy z drewna sosnowego. Nie oznacza to jednak, że szafa z innego materiału będzie gorszej jakości. Obecnie producenci mebli oferują wysokiej klasy meble w dobrych cenach, wykonane ze sztucznych, równie wytrzymałych, surowców. 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o