Jak wybrać właściwe ogrodzenie i bramę przesuwną?

Fot. lakate.pl

Właściciele posesji zazwyczaj szybko grodzą swój teren, już podczas rozpoczęcia budowy domu.

Choć jest to zwykła siatka, jest ona wystarczająca oraz praktyczna na początku budowy, gdyż łatwo się ją zwija i rozciąga. W późniejszym okresie, gdy środki finansowe na to pozwalają, właściciele posesji stawiają stałe i solidne ogrodzenie na lata. Z uwagi na długi okres korzystania materiały z których teren zostanie ogrodzony, powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia. Choć siatka jest prosta i trwała, najchętniej wybieranymi typami ogrodzeń stosowanymi na działkach są ogrodzenia aluminiowe, gabionowe, beton architektoniczny.

Grodzenie terenu prywatnego wymaga sporych nakładów finansowych, w zależności od metrażu działki grodzonej. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych typów ogrodzeń, najpopularniejszymi z nich są ogrodzenia aluminiowe, które przeważnie elegancko się prezentują i są praktyczne. Wykonywane metodą proszkową, która po utwardzaniu, nie traci swoich walorów i pięknie prezentuje się przez długi czas.

Dzięki metodzie proszkowej do wyboru jest wiele, bo ponad 250 kolorów, więc klient może dopasować ogrodzenie do własnego indywidualnego gustu. Dużą popularnością cieszą się także ogrodzenia gabionowe, które idealne łączą stal z kamieniem. Kosze gabionowe wypełnione są gęsto usypanymi kamieniami, co jest również elementem dekoracji, a gęsta siatka uniemożliwia wysypywanie się kamieni. Ogrodzenia gabionowe to solidne rozwiązanie nie wymagające żadnej konserwacji ale także jest skuteczną osłoną prywatności mieszkańców. Do odpowiedniego typu ogrodzenia można dopasować właściwą bramę wjazdową, może być wykonana z podobnych materiałów.

Na rynku dostępne są bramy jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, otwierające się do środka posesji, to typ bramy potrzebującej dużo miejsca, na otwieranie się skrzydeł. Bramy dwuskrzydłowe używane najczęściej z napędem. Bramy przesuwne można zamontować na mniejszych i większych posesjach, montowane są z napędem i są wygodne, bo automatycznie się zamykają.

Art. partnera