Jak wydać 110 tys. ?

Fot. www.rudnik.pl

RUDNIK NAD SANEM. Przed takim pytaniem stanęli radni z Rudnika. Pieniądze jakie mieli rozdysponować pochodziły ze środków tzw. “funduszu alkoholowego”, czyli wpływów z przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu.

Do tego czasu co roku zatwierdzano projekt jaki przedstawiała gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych. Jednak Klub Radnych Prawicy miał tym razem odmienne zdanie i zaproponował przesunięcie większych środków niż dotychczas na organizację kolonii dla dzieci z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Proponowano przeznaczenie na ten cel 15 tysięcy złotych, a nie jak dotychczas 10 tys. złotych. Radni prawicy chcieli dokonać takich przesunięć kosztem m. in. programu profilaktycznego przeciw alkoholizmowi.

Waldemar Grochowski, burmistrz Rudnika miał z kolei pomysł przeznaczenia części środków z funduszu na remont i rozbudowę placów zabaw. Wycofał się jednak z tego po konsultacjach z gminną komisją rozwiązywania problemów alkoholowych. Ostatecznie w głosowaniu projekt Klubu Radnych Prawicy nie zyskał poparcia. Natomiast przegłosowano rozdzielenie środków według projektu gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Klub Radnych Prawicy, po fiasku swoich propozycji również zagłosował za propozycjami komisji. Zwyciężyła więc opcja promująca długofalowe działania profilaktyczne, które mają szansę ograniczyć problem alkoholizmu. Burmistrz i większość radnych przychylili się do punktu widzenia komisji, która nacisk kładła na profilaktykę walki z alkoholizmem, a nie na działania doraźne.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments