Jak zmieniła się Rzeszowianka?

Tradycyjna marka podkarpacka teraz w nowej odsłonie.

W Borku Starym k. Rzeszowa ponad 30 lat temu po raz pierwszy wydobyto wodę Rzeszowianka. Ta niegdyś jedna z najpopularniejszych marek, z sentymentem wspominana przez mieszkańców regionu – w nowym wydaniu wraca na rynek. Długo planowanemu powrotowi towarzyszyły badania mające sprawdzić, jakie oczekiwania, co do wody mineralnej ma współczesny konsument.

Niemal wszyscy mieszkańcy Podkarpacia pamiętają Rzeszowiankę – wodę mineralną wydobywaną z przerwami od 1977 roku ze źródła znajdującego się w Borku Starym. Do dzisiaj wśród miejscowych woda wzbudza skojarzenia z tradycją, bliskością natury i orzeźwieniem. Teraz – kilkadziesiąt lat później od rozpoczęcia jej wydobywania  Rzeszowianka wraca odmieniona. Aby poznać jak zmieniły się preferencje nabywców, na zlecenie producenta wody, w sierpniu i wrześniu 2012 roku, zewnętrzna firma badawcza przeprowadziła badania wśród konsumentów, w których pytano ich o oczekiwania, preferowany sposób zakupu i postrzeganie regionalnej marki. Badania przeprowadzono według metodologii CATI.

Producent poznaje priorytety klientów
Aż 60 proc. badanych deklaruje, że regularnie kupuje wodę mineralną. Na co zwracają uwagę? Co decyduje o ich wyborze? Z przeprowadzonego badania wynika, że dla klientów najważniejszy jest smak. Blisko 43 proc. ankietowanych zadeklarowało, iż jest to główny czynnik determinujący decyzję o zakupuje. Nieco mniejszą uwagę konsumenci przywiązują do zaufania do marki, ceny wody oraz jej składu chemicznego. Jak się okazuje –  najmniejsze znacznie ma forma dystrybucji oraz jej dostępność w punktach sprzedaży.

Dobra, bo z Podkarpacia
Jak wskazują badania, to właśnie pochodzenie Rzeszowianki z terenów Podkarpacia, a zatem z jednego z najczystszych regionów naszego kraju jest najbardziej doceniane przez konsumentów. Takiego zdania jest blisko 40 proc. respondentów.  Dla niewielu mniej ważna jest jakość wody (35,09 proc.), która zawiera optymalną ilość magnezu i wapnia , a jak zapewnia producent – jest regularnie poddawana kontrolnym badaniom laboratoryjnym. Oprócz tego, wyniki sondażu pokazują, iż konsumenci doceniają także niską cenę (10,53 proc.), dostępność (8,77 proc.) oraz występowanie Rzeszowianki w wielu wariantach smakowych (7,02 proc.).

Nowa Rzeszowianka to wciąż ta sama woda o kilkudziesięcioletniej tradycji, ale oferująca teraz wiele nowych wariantów smakowych. Dostępna w  hurtowniach i punktach sprzedaży detalicznej, ułatwieniem dla klientów jest również możliwość dowozu wody do domu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.rzeszowianka.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
edzuio 123mamnickMariarzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edzuio 123
Gość
edzuio 123

wkurzają mnie plotki gdy ktos mówi że źródło Rzeszowianki znajduje sie pod cmentarzem. Wszystkich plotkujących zapraszam na wizytę do Starego Borku w celu przekonania się jaka jest rzeczywistość. Jeśli chodzi o sam produkt Rzeszowianki to wg mnie woda jest smaczna. A tak poza tym to widac że firma sie rozwija, a ostatnio wprowadziła nowe bardzo fajne smaki!

mamnick
Gość
mamnick

Jurkiweicza firrma…..A woda taka se..Chemia i nic więcej…ALe gdzie jej nie ma;/

Maria
Gość
Maria

Rzeszowiaku czy wiesz gdzie jest w Borku cmentarz a gdzie źródło ? Masz nie sprawdzone informacje, tylko plotki.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Dlaczego tak skrzetnie sie ukrywa fakt ze zrodlo Rzeszowianki pochodzi z glebokiego odwiertu z pod cmentarza w Borku Starym.