Jaki los czeka szkołę?

Budynek Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie. Fot. Autor

RAKSZAWA. Rada powiatu łańcuckiego zdecydowała o przekazaniu gminie Rakszawa prowadzenie Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie.

Przekazanie nastąpi z dniem 1 stycznia 2013 r. A co na to wójt gminy Rakszawa? – Jesteśmy w trakcie rozmów, otrzymaliśmy od starostwa uchwałę o zgodzie na przekazanie nam szkoły od 1 stycznia 2013. Ja jednak uważam, że rozsądniej byłoby przejąć szkołę od 1 września 2013 r. Nie widzę pośpiechu. To duży budynek i trzeba zapoznać się ze strukturą finansową – mówi Maria Kula, wójt gminy Rakszawa.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, wtedy uczniów ze szkoły przeniesie się do placówek z Łańcuta, a nieruchomości sprzeda.

jp

do “Jaki los czeka szkołę?”

  1. Marta

    Moim daniem pani wójt robi co może . Ja do niej nic nie mam. Nie tak jak nie którzy ;// A szkoła powinna zostać .

  2. Sylwia

    lepiej nie komentować wypowiedzi Pani wójt na ten temat .. ponieważ szkoda swojego wysiłku .. . Od początku było widać , ze Pani wójt Rakszawy była nie przychylna do przejęcia szkoły :/ szkoda , że niektórzy nie wiedzą jaka ta szkoła ma staż , historię i ile osób dzięki istnieniu tej szkoły ma zawód . Mam nadzieję , że szkoła jednak zostanie i będzie dalej istniała i obejdzie w tym roku swój jubileusz :)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.