Jaki most na Wisłoce?

To wizualizacja mostu na Wiśle w Połańcu. Czy przeprawa o podobnych gabarytach i kształcie powstanie na Wisłoce w Mielcu? Fot. Archiwum

MIELEC. Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądać przeprawa mostowo-drogowa.

W starostwie analizują koncepcje przyszłego mostu na Wisłoce wraz z drogami dojazdowymi. Przypomnijmy, że cztery warianty tego przedsięwzięcia, na zlecenie powiatu, za ok. 300 tys. zł opracowała krakowska pracownia “Klotoida”.

Badaniem wariantów zajmuje się teraz zespół, w którego skład wchodzą: Andrzej Kurdziel, członek Zarządu Powiatu; Tadeusz Lipka, szef komisji infrastruktury w Radzie Powiatu, a zarazem kierownika Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Gminy wiejskiej Mielec; Waldemar Wiącek, naczelnik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miasta w Mielcu; a także Józef Herda, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych

- Nie należy tego jednak mylić z wyborem ostatecznego wariantu mostu – zastrzega starosta Andrzej Chrabąszcz. – Do tego musimy się przygotować. Zastanawiamy się nad składem gremium, które ma dokonać tej bardzo odpowiedzialnej decyzji, zwłaszcza w świetle protestów mieszkańców miejscowości, przez które droga do mostu może być prowadzona.

Ze szczegółowymi informacjami na temat koncepcji mostu wraz z dojazdami można zapoznać się na stronie internetowej www.powiat-mielecki.pl. Projektanci proponują cztery lokalizacje: w Woli Mieleckiej, Piątkowcu, na wysokości lotniska oraz między mieleckim osiedlem Wojsław a Książnicami. Koszt zadania szacuje się na 60-80 mln zł.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.