Jako kamień węgielny wmurowali cegłę z rodzinnego domu Jana Pawła II

Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Budynek Centrum Integracji Społecznej rzeszowskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta został we wtorek oficjalnie poświęcony.

Przyszła siedziba Centrum Integracji Społecznej powstaje w sąsiedztwie schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Styki w Rzeszowie. Będzie miała powierzchnię 800 m kw., na której zmieszczą się sale konferencyjne, warsztaty terapii zajęciowej, sale wykładowe oraz sala rehabilitacyjna. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

CIS, które zajmuje się szkoleniami osób zagrożonych społecznym wykluczeniem, przygotowuje ich do odnalezienia się na rynku pracy, uczy nowych zawodów działa już od 2008 roku, ale do tej pory nie miało swojej siedziby.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział m.in. biskup Edward Białogłowski, dyrektor rzeszowskiej Caritas ks. Stanisław Słowik oraz podopieczni Towarzystwa.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
katolik
katolik
8 lat temu

Oczywiscie obiekt jest wlasnoscia Kurii. na razie troche bedzie sie bilo piane aby nabrac kasy od rzadu i sponsorow a potem jak zwykle.
Nagle zmieni sie za potrzebowanie na inny cel i budynek np stanie sie domem spokojnej strosci dla kleru. Mozna tez sprzedac po kilku latach. Tez bywalo.
A co sie wzielo to sie wzielo, a te bezrobotne i bezdomne niech jak zwykle szukaja sobie opieki gdzie indziej. Czesty przypadek w Polsce.