Jakub Kipa ułożył kostkę Rubika w 39 sekund. Zrobił to stopami!

Jakub Kipa, 16-latek z Mielca, ułożył kostkę Rubika w 39 sekund, wywołując zachwyt publiczności, prowadzących i jury programu „Mam Talent”. Fot. TVN
Jakub Kipa, 16-latek z Mielca, ułożył kostkę Rubika w 39 sekund, wywołując zachwyt publiczności, prowadzących i jury programu „Mam Talent”. Fot. TVN

MIELEC, WARSZAWA. 19-latek z Mielca zachwycił jury „Mam Talent”.

Jakub Kipa, 16-letni mielczanin, oczarował jury „Mam Talent”, układając kostkę Rubika… stopami. Zrobił to w 39 sekund, co – uwaga – wcale nie było jego najlepszym wynikiem. Odcinek show TVN z występem Kuby wyemitowano w sobotę.

Jakub Kipa (16 l.) jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Ma dziewczynę, lubi grać w siatkówkę i słuchać muzyki. Przygodę z kostką Rubika rozpoczął jakieś 5 lat temu. Zaczęło się od wypełnienia wolnego czasu podczas wakacji, skończyło się na tytule mistrza świata w układaniu kostki Rubika stopami, zdobytym w ub.r. w Las Vegas.

„Nazywam się Kuba Kipa i jestem z Mielca”
Kuba nie rozstaje się z kostkami, układając je w każdej wolnej chwili. Poświęca na to nawet 2 godziny dziennie. – Komputer jest tu nieodłączny, jeśli chodzi o taki trening, bo mam tam stopery i wszystkie systemy komplikujące układ kostki Rubika – mówił Jakub, podkreślając, że sukces, który osiągnął, wymaga pracowitości, samodyscypliny i cierpliwości.

Jakub Kipa ułożył kostkę Rubika w 39 sekund. Zrobił to stopami!1

Nowym wyzwaniem Jakuba jest udział w popularnym show TVN „Mam Talent”. Pierwszy i, jak się okazało, nie ostatni jego występ w tym programie mieliśmy okazję zobaczyć w sobotę. – Nazywam się Kuba Kipa, jestem z Mielca i będę układał kostkę Rubika na czas… stopami – oświadczył na wstępie. – Coooooo? – nie kryła zaskoczenia Małgorzata Foremniak (47 l.). Podobnie zareagowała Agnieszka Chylińska (37 l.): – Stopami? No, tego jeszcze nie było. O Boże, jak ja kocham ten program! – oznajmiła była wokalistka O.N.A.

Agnieszka Chylińska: – Kuba, jesteś genialny!
Z kolei Agustin Egurolla (46 l.) był ciekaw, czy istnieje konkurencja w układaniu kostki Rubika stopami. – Jest 18 bodajże oficjalnych kategorii, jedną z nich jest układanie stopami – odpowiedział mu Kuba, a następnie poprosił o pomieszanie kostki, którą następnie ułożył stopami w… 39 sekund, wywołując szok wśród publiczności, jury i prowadzących show. – Niesamowite! – mówiła Foremniak. – Ty, ja nie mogę! – wtórowała jej Chylińska.

– Mój osobisty rekord to jest 20 s., a na zawodach – 29 s. A tutaj stres dochodzi, wiadomo – tłumaczył się tuż po zakończeniu występu skromnie młody mielczanin.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments