Jan Frycz szuka bezpiecznej przystani

Zakończyły się zdjęcia do filmu “Sanctuary”, irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory Mc Gettigan. W głównych rolach zobaczymy: Jana Frycza, Agnieszkę Żulewską i Anne-Marie Duff.

Film Nory Mc Gettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki. Jan Michalski (Jan Frycz), odnoszący sukcesy chirurg plastyczny, po powrocie z delegacji znajduje pod drzwiami domu trzydniową prasę i nieodebraną pocztę. Jest pewien, że po trzydziestu latach wspólnego życia odeszła od niego żona. Tak się jednak nie stało. Jej martwe ciało Jan odnajduje w ogrodzie. Mężczyzna postanawia uciec od problemów, a zwłaszcza od córki, Nadii (Agnieszka Żulewska).

Pod pretekstem wyjazdu służbowego leci do Irlandii, gdzie jego czarowi ulega Maire (Anne-Marie Duff). Jednak Jan nie potrafi zapomnieć o żonie – młoda kobieta mu ją przypomina. Nadia, w obawie przed utratą ojca, postanawia pojechać za nim do Irlandii i sprowadzić go do domu. Jednak nie wiadomo, czy Jan jest gotów do powrotu…

- Pytanie, na które szukamy w tym filmie odpowiedzi, to: co oznacza znaleźć w życiu bezpieczną przystań, bezpieczną przestrzeń. Czy taką przestrzenią może być na przykład wielki dom, jak zdają się myśleć niektórzy ludzie? – mówiła w czasie zdjęć Norah Mc Gettigan.

Zdjęcia do “Sanctuary” realizowane były od początku sierpnia do 8 września. Najpierw kręcono je w Irlandii, potem w Polsce w Krakowie i okolicach. Obraz będzie funkcjonował pod tytułami angielskim (“Sanctuary”) i polskim, lecz polskiego tytułu jeszcze nie ustalono.

Dystrybucja filmu w Polsce planowana jest jesienią 2012.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.