Jan Paweł II patronem strażaków ochotników

Fot. starostwo.jaroslaw.pl

DUŃKOWICE. Błogosławiony Jan Paweł II został patronem Ochotniczej Straży Pożarnej w Duńkowicach w powiecie jarosławskim. Uroczystość połączono z rocznicą 90-lecia powstania jednostki.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej pod przewodnictwem proboszcza ks. Krzysztofa Szczygielskiego. W koncelebrze uczestniczył także kapelan strażaków Archidiecezji Przemyskiej ks. prałat Mieczysław Rusin.

Po mszy uczestnicy obchodów udali się na plac przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Duńkowicach, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca 90-letnią działalność jednostki wraz z informacją o nadaniu imienia błogosławionego Jana Pawła II, na której widnieje napis: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Tego dnia Adam Szumełda Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, odznaczył Józefa Wilka naczelnika OSP w Duńkowicach Złotym Znakiem Związku OSP RP za wzorową, wieloletnią służbę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Uhonorowano także kilkunastu druhów złotym, srebrnym i brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” i odznaką „Strażak wzorowy”.

Natomiast wszystkim seniorom złożono serdeczne podziękowania za służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej: druhnom, które 40 lat temu należały do Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz druhom, z których najstarszy 90- letni Tomasz Marciak, szczyci się 80-letnim stażem w OSP.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.