Janusz Hamryszczak ponownie zawalczy o prezydenturę Przemyśla?

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Na temat tego, kogo przemyski PiS desygnuje lub ewentualnie poprze w najbliższych wyborach jako kandydata na prezydenta spekulacje trwały już od dłuższego czasu.

Jeszcze tylko mała kropka nad i, czyli poparcie Biura Politycznego Prawa i Sprawiedliwości i Janusz Hamryszczak, aktualny wiceprezydent Przemyśla, z ramienia swej partii stanie się oficjalnym kandydatem tejże na włodarza miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.

Początkowo mowa była o Lucynie Podhalicz, aktualnie wicewojewodzie, a wcześniej przewodniczącej Rady Miejskiej Przemyśla z ramienia PiS, a także o poparciu dla aktualnego prezydenta miasta, Roberta Chomy, bez wystawiania swego kandydata. Nazwisko Hamryszczaka, który już o fotel włodarza miasta walczył 8 lat temu, także się przewijało.

Teraz, jak się nieoficjalnie, ale z bardzo pewnego źródła dowiedzieliśmy kandydatura aktualnego wiceprezydenta z ramienia PiS jest prawie pewna. Wybrały go lokalne władze partii, a Zarząd Okręgowy z marszałkiem Sejmu, Markiem Kuchcińskim, zaakceptował jego kandydaturę. Teraz potrzeba tylko akceptacji Biura Politycznego PiS i Janusz Hamryszczak oficjalnie będzie już „namaszczonym” na PiS-owskiego kandydata na prezydenta Przemyśla.

Sam zainteresowany nie skomentował posiadanych przez nas informacji, odsyłając nas do Lucyny Podhalicz. Niestety, pani wicewojewoda, choć odebrała połączenie telefoniczne z naszym dziennikarzem akurat nie chciała rozmawiać. – A to nie, dziękuję – skwitowała, słysząc kto mówi. Trudno, ale już wkrótce, jak się dowiedzieliśmy, możemy spodziewać się zwołania konferencji prasowej i ogłoszenia nazwiska kandydata PiS na prezydenta Przemyśla.

Wojciech Błachowicz, szef klubu PO w przemyskiej Radzie Miejskiej, tak skomentował informację, o prawie pewnym desygnowaniu przez PiS Hamryszczaka do walki o fotel włodarza miasta. – Ta kandydatura wróży utrzymywanie miasta na dotychczasowym kursie, który z oczywistych przyczyn nam się nie spodoba – powiedział Błachowicz. Było to nawiązania do wiceprezydentury Hamryszczaka w tej kadencji.

Monika Kamińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
janekRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janek
Gość
janek

Kolejna fikcja i pic. Przecież ten PIS istnieje tylko teoretycznie , zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję. I tu nie pomoże udawanie wybór między dobrze znanymi chorobami , czy zamiana siekierki na kijek , pisiory przegrają wszystko i wszędzie po prostu czas dobrej zmiany minął , zaś pokorna , skromna , pokorna , pracowita i jakaś tam jeszcze biało- czerwona drużyna okazała się zwykła chciwą złą zmiana która zamieniła Polskę podobnie jak Przemyśl w prawdziwą ruinę oczywiście nie taką jak przedstawiała fałszywie… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Bez względu kto zostanie prezydentem tego nieszczęsnego miasta, układ jest tak mocno zabetonowany przez „czarnych”, że i tak w tym mieście nic się nie zmieni