Janusz Magoń po trzech kadencjach oddaje fotel burmistrza

Maria Dubrawska-Lichtarska

PRZEWORSK. Zaskakujące zwycięstwo Marii Dubrawskiej-Lichtarskiej

Po 12 latach sprawowania funkcji burmistrza, Janusz Magoń musi ustąpić. Wyborcy zdecydowali, że jego miejsce zajmie kobieta – 56-letnia Maria Dubrawska-Lichtarska, dotychczasowa przewodnicząca rady miejskiej.
Wynik pierwszej tury wyborów burmistrza Przeworska dla wielu był zaskakujący. Chociaż pierwsze miejsce z 33,91 proc. głosów zajął dotychczasowy włodarz miasta, 55-letni Janusz Magoń startujący z poparciem PiS, na drugiej pozycji znalazła się startująca z własnego komitetu przewodnicząca rady miejskiej Maria Dubrawska-Lichtarska zdobywając 26,95 proc. głosów. W wyścigu do drugiej tury pokonała trzech innych kontrkandydatów: Marka Frączka, Krzysztofa Kłaka i Romana Ostafijczuka. To ich wsparcie zapewne zaważyło na wyniku drugiej tury: 55,67 proc. głosów dla Dubrawskiej-Lichtarskiej wobec 44,33 proc. głosów dla Magonia.

Marka Frączka, dotychczasowego wicestarosty przeworskiego nie dziwi rezultat wyborów. – Przewidywałem, że moje poparcie wpłynie na wynik drugiej tury – przyznaje.

Janusz Magoń przegranej nie traktuje jako spektakularnej porażki.

– Coś się kończy, coś zaczyna – mówi ustępujący burmistrz. – Szanuję wynik wyborów. Życzę żeby zwyciężczyni zrealizowała to co zapowiedziała. Chcę podziękować za 12-letni okres pracy dla Przeworska.

Magoń zapewnia, że werdykt wyborców nie oznacza, że los Przeworska przestanie mu być obojętny. – W dalszym ciągu będę interesował się rozwojem naszego miasta i angażował się w jego sprawy – zapewnia.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments