Jarosław Kaczyński zrzekł się immunitetu

Prezes Jarosław Kaczyński złożył pozew, zarzucając Romanowi Giertychowi kłamstwo.

WARSZAWA. Premier Kaczyński kontra wicepremier Giertych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrzekł się immunitetu poselskiego – poinformował w poniedziałek rzecznik PiS Adam Hofman. O uchylenie immunitetu wnioskował były wicepremier i lider LPR Roman Giertych.

Sprawa dotyczy wywiadu Giertycha dla “Rzeczpospolitej” z 2010 roku, w którym były wicepremier powiedział, że za rządów PiS Kaczyński zbierał “haki” na politycznych rywali.

Prezes PiS złożył wtedy pozew, zarzucając Giertychowi kłamstwo. Ten z kolei oskarżył Kaczyńskiego o zniesławienie. Założył sprawę cywilną i wniósł również o sprawę karną. Ta jednak jest zawieszona ze względu na immunitet Kaczyńskiego.

17 marca sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich zarekomendowała uchylenie immunitetu szefa PiS w tej sprawie.
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział w poniedziałek TVN24, że obecnie czeka na opinię Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, czy pismo Kaczyńskiego, w którym prezes PiS informuje o zrzeczeniu się immunitetu, spełnia formalne wymogi. – Ale wydaje się, że to jest tylko formalność i w takiej sytuacji nie będzie głosowania – znaczy proces będzie trwał bez konieczności głosowania na temat immunitetu w Sejmie – powiedział Schetyna.

PAP, kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments