Jarosław Kret zrobił program o CDS

Popularny “pogodynek” próbował własnych sił w malowaniu bombek.Fot. Archiwum CDS w Krośnie

KROSNO. Atrakcje Centrum Dziedzictwa Szkła zrobiły na prezenterze ogromne wrażenie.

Znany i lubiany “pogodynek” Jarosław Kret odwiedził  ostatnio tutejsze Centrum Dziedzictwa Szkła. Co znanego prezentera skłoniło do przyjazdu do Krosna? Otóż nagrywał on właśnie w tym nowoczesnym obiekcie zdjęcia do swojego autorskiego programu o tematyce podróżniczej pt. “Polska według Kreta”. Emisja odcinka z CDS-u  już  9 września o godz. 9 na antenie TVP Info.

Jarosław Kret to także miłośnik podróżowania. Swoje dotychczasowe wrażenia z wypraw opisał w trzech książkach. Nader chętnie odkrywa turystyczne atrakcje Polski. Najciekawsze miejsca odwiedza z ekipą telewizyjną, i tak powstają kolejne odcinki wspomnianego programu.

Prezenter odwiedził CDS w Krośnie w dniach 25-26 sierpnia. Zdjęcia do odcinka o Centrum trwały kilka godzin. W ich trackie ekipa filmowa obejrzała obiekt i jego atrakcje. – Najwięcej czasu pochłonęły ujęcia w pracowni hutniczej oraz w sali warsztatów obróbki szkła, w których Jarosław Kret spróbował czynnego uczestnictwa w tworzeniu szkła – informuje Dawid Iwaniec z CDS-u. – Ogromny podziw ekipy filmowej wzbudził także sobotni pokaz 3d-mappingu, który odbył się w ramach realizowanego przez CDS projektu pn. Kulturalny Piec. Jego fragmenty zostały zarejestrowane i znajdą się w materiale o Centrum. Przed wyjazdem “pogodynek” otrzymał na pamiątkę szklanego krecika, którego sam pomógł wykonać.

– Cóż to za fenomenalne miejsce! Jeśli jednak ktoś powie, że to zasługa jedynie szkła, odpowiem, że nie. Nie, to miejsce jest fenomenalne dzięki pomysłowości i poświęceniu ludzi, którzy CDS tworzą – napisał w księdze pamiątkowej “pogodynek”. W trakcie pobytu w Krośnie ekipa filmowa odwiedziła także Wieżę Farną oraz ekspozycję szkła w Muzeum Podkarpackim.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments