Jasielskie spotkania muzyczne zakończone

Na zdjęciu Łukasz Pieniążek, akordeonista z Przeworska – zdobywca Grand Prix. Fot. Archiwum

JASŁO. 27 nagród i 17 wyróżnień przyznali jurorzy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, który zakończył się w sobotę (23 bm.) w Jaśle.

W zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, w ramach XXI Jasielskich Spotkań Muzycznych konkursie wzięło udział 109 młodych muzyków m.in. z Warszawy, Krakowa, Kielc, Katowic, Rzeszowa, Łańcuta, Tarnowa, Krosna i Jasła.

Młodzi, utalentowani muzycy rywalizowali tradycyjnie w 3 kategoriach wiekowych: do 13 lat, do 16 lat i do 20 lat. Przesłuchania prowadzone w Jasielskim Domu Kultury i Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle zakończyły się w piątek (22.bm.) późnym popołudniem.

– Konkurs w Jaśle jest dla młodych ludzi jednym z pierwszych kroków na drodze do świata muzycznego i na wielkie estrady. Cechą każdego konkursu jest to, że tylko część uczestników zostaje nagrodzonych, ale w moim przekonaniu nagrodzeni są wszyscy. Dlaczego? Bo wymiernym efektem, nagrodą dla wszystkich jest to, co zostaje po etapie przygotowań do konkursu: praca włożona w przygotowanie do konkursu, która procentuje przez wiele, wiele lat. To, że tak wiele osób zechciało się przygotować i przyjechać na ten konkurs jest najpiękniejsze i to oceniamy najwyżej – mówił prof. Andrzej Godek.

Nagrody i wyróżnienia najlepszym młodym muzykom wręczyli jurorzy: prof. Jerzy Kotyczka i prof. Wiesław Kwaśny, zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski oraz dyrektor JDK Janusz Szewczyk i dyrektor PSM I st. w Jaśle Jan Rysz.

W Koncercie Laureatów wystąpili: Wojciech Pudełko – trąbka, Maja Kaszyca – fortepian, Łukasz Pieniążek – akordeon, Michał Ochap – saksofon, Aleksandra Kmiotek – skrzypce, Robert Maciejowski – fortepian, Piotr Jaworski – fortepian. Spośród nich jurorzy wyłonili zdobywcę Grand Prix. Otrzymał je Łukasz Pieniążek, akordeonista z Przeworska.

XXI Jasielskie Spotkania Muzyczne i VIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów zorganizowali wspólnie: Jasielski Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o