“Jaskółki” ustrzelone!

Resoviacką kanonadę w Tarnowie zapoczątkował Michał Ogrodnik (z lewej). Fot. Wit Hadło

II LIGA. Resovia wygrała czwarty z rzędu mecz.

Po wczorajszym odrobieniu zaległości Resovia traci już tylko 5 punktów do miejsc dających awans. “Pasiaki” były dużo lepsze od Unii, ale niefrasobliwa gra w defensywie mogła ich drogo kosztować.

Rzeszowianie odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo. Podobnie jak jesienią zaaplikowali Unii 4 gole, ale tym razem trener Tomasz Tułacz denerwował się chyba odrobinę bardziej. “Jaskółki” przystąpiły do meczu bez kluczowych zawodników, w bramce stał junior, po 23 minutach resoviacy prowadzili 2-0, ale nie potrafili tego wyniku poszanować. Pierwsza groźna akcja Unii przyniosła jej powodzenie, potem piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Andrij Nikanowycz.

Na szczęście, drugą połowę “pasiaki” zaczęły z równie wielkim animuszem, co pierwszą. Miejscowi jeszcze dobrze nie zajęli swoich pozycji, gdy Wiesław Kozubek po raz trzeci pokonał Rafała Słomskiego. Na 4-2 poprawił Dawid Kwiek, choć wcześniej gospodarze kilka razy postraszyli nasz zespół. Z drugiej strony, aż strach pomyśleć jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby resoviacy byli ciut skuteczniejsi…