Jeden procent dla Tarnobrzega

Stowarzyszenie Esteka to jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych na terenie miasta. Tylko w 2012 r. zrealizowała 30 projektów dla 5400 beneficjentów. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Namawiają do zastrzyku gotówki dla lokalnych organizacji pozarządowych.

Według danych zebranych przez Stowarzyszenie Esteka wynika, że tylko 18,7 procent podatników składających zeznania podatkowe za 2011 rok przekazało 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, a z tego tylko 5,6 proc. podatników przekazało swój 1 proc. podatku na rzecz miejscowych organizacji pożytku publicznego.

– Działalność organizacji pożytku publicznego z powodzeniem uzupełnia działalność instytucji kultury, edukacji, pomocy społecznej, lecznictwa i wielu innych. Uzyskane wsparcie z 1 proc. podatku pozwoli organizacjom pozarządowym na wspieranie i realizowanie działań wpisujących się w obszar działalności pożytku publicznego – wyjaśnia Robert Kędziora, który zaangażował się w kampanię “Jeden procent dla Tarnobrzega”

Kędziora nie kryje, że wspieranie miejscowych organizacji pozyskujących środki na działalność z jednego procenta podatku przełoży się na realizację projektów i programów na rzecz społeczności lokalnej. Pozwoli to również na ich rozwój i zwiększenie ich oferty programowej.

Akcja będzie promowana na specjalnie utworzonej stronie www.opp.tarnobrzeg.pl, na której znajdą się informacje o organizacjach pożytku publicznego z Tarnobrzega uprawnionych do pozyskiwania 1 proc. podatku, osobach i instytucjach wspierających, patronach medialnych akcji.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments