Jedna wygrana od medalu

Szczypiornistów mieleckiej Stali od wywalczenia brązowych medali dzieli już tylko jedna wygrana. Fot. Wit Hadło

PIŁKA RĘCZNA SUPERLIGA. MMTS KWIDZYN – TAURON STAL MIELEC. Fantastyczna zaliczka ekipy Ryszarda Skutnika

Po dwóch zaciętych spotkaniach z MMTS-em Kwidzyn, szczypiorniści Stali są o krok od zdobycia brązowych medali. Nasz zespół wygrał obydwa spotkania na terenie rywali i teraz do pełni szczęścia brakuje mu jeszcze tylko jednej wygranej. O tę powalczy już we własnej hali w najbliższą sobotę oraz, jeśli trzeba będzie także w niedzielę.

O tym, że ta rywalizacja przyniesie wielkie emocje, przekonało dobitnie już sobotnie starcie. Lepiej zaczęli je goście, którzy wyszli na prowadzenie 7-4, miejscowi dość długo nie potrafili złapać właściwego rytmu gry. Mimo tego ambitnie odrabiali straty, ale na przerwę to Stal schodziła prowadząc 20-16.

Po zmianie stron, MMTS kontynuował swoją pogoń. Mecz był bardzo rwany, co kwidzynianie doprowadzili do remisu, to przyjezdni znów im uciekali. Ostatecznie jednak w regulaminowym czasie gry, nie padło żadne rozstrzygnięcie i by je wyłonić potrzebna była dogrywka. Jej pierwsza część, wskazywała, że nasz zespół może zaprzepaścić, to o co walczył przez cały mecz. Na szczęście na finiszu to miejscowym zabrakło sił i to mielczanie okazali się o jedno trafienie lepsi.

W niedzielę nie trzeba już było dodatkowego czasu, by wyłonić zwycięzcę. Gospodarze, którzy teoretycznie nie powinni byli pozwolić sobie na kolejną wpadkę, nie potrafili dobrze wejść w mecz. Stal, podobnie jak dzień wcześniej od początku uzyskała minimalną przewagę, tym razem jednak potrafiła ją utrzymać. Po przerwie, szybko udało im się powiększyć ją do czterech bramek i ku rozpaczy miejscowych, do końca spotkania, kontrolować jego przebieg.

Kolejne dwa spotkania zaplanowane są na najbliższy weekend w Mielcu. Jeśli Stal wygra jedno z nich, rywalizacja o brąz zakończy się na jej korzyść. Mając taką zaliczkę, trudno sobie wyobrazić, by nasz zespół zmarnował taką szansę.