Jedyna taka parada (ZDJĘCIA)

Parada Mikołajów w Tarnobrzegu to jedna z największych takich imprez w regionie. Fot. Bogdan Myśliwiec
Parada Mikołajów w Tarnobrzegu to jedna z największych takich imprez w regionie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Około 80 pomocników św. Mikołaja z całego regionu przybyło na X Paradę Mikołajową.

W mroźną, ale słoneczną niedzielę, 8 grudnia, przez centrum Tarnobrzega przejechała jubileuszowa X Parada Mikołajów. Zmotoryzowani pomocnicy św. Mikołaja przybyli na kilkudziesięciu motocyklach, piętrowym autobusem, dźwigiem, a nawet na holowanej łodzi.

Tłumy tarnobrzeżan przybyły w niedzielę na plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, by podziwiać kilkudziesięciu Mikołajów, którzy włączyli się w grudniową akcję charytatywną organizowaną od dekady przez Stowarzyszenie Esteka.

Po widowiskowej paradzie, która przejechała ulicami miasta, przyszedł czas na rozdawanie prezentów dla najmłodszych uczestników zabawy. W tym roku, aby otrzymać drobiazg od Mikołaja należało przynieść używaną książkę. To co udało się zebrać, przekazane zostanie do tarnobrzeskich bibliotek.

Tradycją poprzednich parad był widowiskowy odlot św. Mikołaja balonem. W tym roku, ze względu na warunki pogodowe, które od ponad tygodnia uniemożliwiały taki odlot, zrezygnowano z tego pomysłu i miły gość po rozdaniu prezentów odjechał innym, wybranym przez siebie spośród dziesiątek przybyłych na rynek pojazdów.

mrok

[print_gllr id=102164]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments