Jedyne takie miejsce na ziemi

Szukasz ciszy i spokoju? Najlepiej wypoczywasz z dala od ludzi w otoczeniu zieleni, gdzie słychać tylko szum wiatru i śpiew ptaków? Przyjedź do Głogowa Małopolskiego.

W lasach tej gminy można znaleźć zarówno miejsca zagospodarowane do aktywnej turystyki, jak i miejsca zupełnie dzikie – nietknięte ludzką stopą. Są tu wyznaczone szlaki dla turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Są ośrodki jeździecki i pole golfowe. Tych miejsc nie trzeba szukać. Szlaki zaczynają się przy tuż granicach miasta, a nawet tuż obok centrum Głogowa Małopolskiego. Ścieżka przyrodnicza Annopol zaczyna się obok nadleśnictwa, w pobliżu parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Z kolei rezerwat przyrody Bór można zwiedzać wędrując jedną z dwóch ścieżek rozpoczynających się obok stacji paliw Glimar przy krajowej “dziewiątce” po południowej stronie Głogowa Małopolskiego.

Dla golfistów i nie tylko

Co takiego jest w grze w golfa, że ta forma sportu i rekreacji przyciąga miliony graczy na całym świecie? Żeby sobie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba po prostu samemu spróbować. Gdy weźmiesz w dłonie kij golfowy i zmierzysz się z niewielką piłeczką i przestrzenią, zrozumiesz o co chodzi.

Pola golfowego nie trzeba szukać daleko. Jest w Głogowie Małopolskim po wschodniej stronie miasteczka. Znajdujący się tam NTB Active Club zaprasza zarówno zapalonych golfistów, jak i osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z golfem.

Po emocjach golfowych można wypocząć w Day § Garden Spa. Do dyspozycji gości są sauny, jacuzzi i inne atrakcje gwarantujące  znakomity wypoczynek wśród odprężających zapachów i relaksującej muzyki.
Nie tylko dla ciała

Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim stwarza wiele możliwości tym, którzy chcą grać, występować w zespołach tanecznych lub teatralnych lub rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Form działania jest wiele i każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie.

Przyjazne szkoły

Coraz więcej ludzi wybiera Głogów Małopolski jako swoje miejsce na ziemi. Gmina stworzyła niezwykle atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży. W dwunastu szkołach (7 podstawowych, 4 gimnazja i liceum) uczy się obecnie prawie 2700 uczniów. Do głogowskiego liceum uczęszczają uczniowie spoza gminy, także z Rzeszowa. Atrakcji jest tu bowiem wiele. Wymieńmy kilka: mała liczba uczniów w klasach, bezpłatna nauka pływania, kajakarstwa, jazdy konnej i gry w golfa.

– Najważniejsze są jednak efekty nauki – podkreśla Jerzy Komaniecki, wiceburmistrz. – Wszyscy uczniowie naszego liceum zdają maturę i to z takimi wynikami, że bez problemów są przyjmowani na najbardziej nawet renomowane i oblegane uczelnie w kraju. Wielu też zdobywa indeksy jako laureaci olimpiad przedmiotowych. Jak to robimy? Po prostu uczymy nowocześnie. Kogo interesują szczegóły, tego zapraszam do odwiedzenia naszego miasta i liceum.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments