Jedyny maraton na Podkarpaciu

Zainteresowanie maratonem jest ogromne, na starcie biegu wokół tego zbiornika wodnego staną nie tylko Polacy, ale także zawodnicy spoza Europy. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Pierwszy bieg maratoński wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.

23 czerwca w Tarnobrzegu odbędzie się jedyny na Podkarpaciu bieg maratoński. Trasę biegu wytyczono wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, którego linia brzegowa liczy ponad 10 km.

Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie to nowe przedsięwzięcie, którym władze miasta mają nadzieję przyciągnąć rzesze biegaczy nad największy po Solinie akwen wodny na Podkarpaciu. Jeśli impreza się powiedzie, chcą także by wpisała się ona na stałe w krajowy kalendarz imprez biegowych.

– Organizowany przez nas maraton to obecnie obecnie jedyna tak duża impreza biegowa w województwie podkarpackim i jedyny  bieg maratoński w województwie – informuje organizator. – Regularny brzeg Jeziora i stosunkowo niewielkie wzniesienia obecne tylko przy wschodniej linii brzegowej tworzą nie tylko raj dla plażowiczów i windsurferów, ale także idealne miejsce do czynnego uprawiania innych sportów, w tym biegania.

Droga biegnąca wokół Jeziora Tarnobrzeskiego liczy ponad 10 kilometrów. Maratończycy będą mieli do pokonania 4 okrążenia wokół Jeziora, oprócz tego organizowany jest bieg na 10 kilometrów, zawody Nordic Walking także na dystansie 10 kilometrów, biegi plażowicza po najdłuższej zagospodarowanej plaży na Podkarpaciu.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments