Jedyny taki Festiwal w Polsce

Fot. Archiwum

ŻARNOWIEC. Pod patronatem Super Nowości. Kilka tysięcy entuzjastów muzyki i teatru z Polski i zagranicy zjeżdża od lat na Festiwal do Żarnowca.

Tu, w naturalnej scenerii XIX-wiecznego parku przy dworku Marii Konopnickiej przez kilka dni rozbrzmiewa doskonała muzyka w najlepszym wykonaniu.

W tym roku wydarzenie rozpoczyna się w piątek, 7 września, i potrwa do poniedziałku (10 września). Bilety na jeden koncert kosztują tylko 30 zł, karnet na wszystkie koncerty – 80 zł – można je nabyć w tych samych miejscach co zwykle, w tym m.in. w Muzeum M. Konopnickiej w Żarnowcu, tel. 13 435-20-13.

– Ten festiwal jest szczególny, bo odbywa się w 170-lecie urodzin Marii Konopnickiej i 55-lecie powstania muzeum – mówi Marek Wiatr, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia. – Dodatkowo w ostatnich dniach dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci prawnuka poetki Jana Bieleckiego, który był wielkim orędownikiem naszego przedsięwzięcia. Od początku uczestniczył w prawie wszystkich edycjach Festiwalu często występował na scenie wyrażając swoją aprobatę dla tej inicjatywy i promocji Żarnowca.
bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments