Jej życie jest koszmarem

Wiktoria Babiarz z Jagodnika liczy na naszą pomoc. Fot. Archiwum

Wiktoria Babiarz ma 12 lat i mieszka z rodzicami i starszym o rok bratem w Jagodniku (gm. Cmolas). Od urodzenia cierpi na kraniostenozę, czyli przedwczesne skostnienie szwów czaszkowych, będące następstwem choroby genetycznej – zespołu Saethre-Chotzen. Jej krótkie życie jest jednym wielkim koszmarem. Niestety, rodzice dziewczynki ledwo wiążą koniec z końcem, a jej leczenie jest bardzo kosztowne.

Pierwszą operację Wiktoria Babiarz przeszła w czwartym miesiącu życia, kolejną zaś jako trzylatka. Lekarze dokonali plastyki sklepienia czaszki. Teraz dziewczynkę czeka kolejny poważny zabieg. Odbędzie się on w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale system nie przewiduje refundacji kosztów rekonwalescencji, a będą one niemałe.

Ubodzy rodzice

Po operacji 12-latka będzie musiała przebywać w sterylnych warunkach. Konieczne będą także zabiegi usprawniania zaburzonych zabiegiem funkcji mózgu. Takie warunki mogą zagwarantować tylko wyspecjalizowane ośrodki i o pobycie Wiktorii w takim miejscu marzy jej cała rodzina. Niestety, bez pomocy życzliwych ludzi pozostanie to w sferze marzeń…
To nie wszystko. Dziewczynka musi nosić okulary. Każda ich zmiana, czy to ze względu na pogłębienie się wady wzroku, czy z powodu uszkodzenia, to wydatek 500 zł.
Wiki skazana jest też na specjalistyczny aparat ortodontyczny – jego koszt to ok. 1 tys. zł. Nie chodzi tu o prostowanie ząbków dla urody, lecz o umożliwienie prawidłowej wymowy, oddychania i połykana. Wizyty u ortodonty oczywiście są płatne. Kosztowne są także ciągłe dojazdy z małego Jagodnika do specjalistów w: Lublinie, Katowicach, Rzeszowie i Mielcu.
Jedynym żywicielem rodziny jest tata, pomimo własnych chorób (nadciśnienie i problemy z kręgosłupem). Mimo tego rodzina ledwo wiążą koniec z końcem. Nie stać jej więc na leczenie Wiktorii. Dlatego tak ważne jest nasze wsparcie.

Pomóc Wiktorii możemy pod adresem:
http://www.pomocsieliczy.pl/target/view/93

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Były alumn
Były alumn
7 dni temu

Ze względu na niskie dochody, jeśli nie jesteś w stanie zarobić wystarczającej ilości gotówki, aby wypełnić codzienne problemy z gotówką, powinieneś uzyskać pomoc zewnętrzną od ORGANIZACJI Charytatywnych. W Kościele Katolickim jako że jesteśmy jego członkami takie organizacje jak CARITAS i podobne organizacje, oraz każda parafia MA OBOWIĄZEK KATOLICKI opieki nad swoimi członkami w parafii. Parafia to nie tylko przyjemność zbierania kasy od wiernych, ale też OBOWIĄZKI które muszą kapłani i Rada Prafialna wykonywać względem wiernych ! Zwróć się o pomoc do swojej PARAFI która MUSI ci tej pomocy udzielić. Jeżeli nie będą się wywiązywali ze swoich obowiązków zgłoś tą sprawę… Czytaj więcej »

Pompo
Pompo
7 dni temu
Reply to  Były alumn

Najlatwiej zwalić na kościól katolicki który jest agenturą panstwa Watykan na naszych ziemiach.
Takim osobom powinno pomagać panstwo. Ale niestety taka jest prawda ze jeśli jest kasa dla zdrowych na socjalistyczne programy typu 500+, 300+ czy 13sta albo 14sta emerytura to zaczyna brakować kasy dla naprawdę potrzebujących jak ta dziewczynka.

7321669c2d1e49c09d1e3c611e170b71.jpg
bloger
bloger
8 dni temu

a co z zapisem konstytucyjnym ,że państwo polskie zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim swoim obywatelom ? !

Pompo
Pompo
8 dni temu
Reply to  bloger

To samo co z zapisem konstytucyjnym artykuł 91 punkt 2 w którym jak byk pisze że prawo Unii Europejskiej jest ważniejsze niż prawo krajowe.
A Traktat Lizboński podpisał sam prezydent Lech Kaczyński.

Art.+91+Konstytucji.jpg
mmxkd
mmxkd
7 dni temu
Reply to  Pompo

zmienić konstytucję lub wyjść z uniokołchozu.

Pompo
Pompo
7 dni temu
Reply to  mmxkd

PiSuary juz się nawet nie kryją z proputinowską sympatią. PiS i jego wyborcy to nowa targowica

morawiecki-cytat-trzeba-sluchac-ludu-obiecac-im-czego-oczekuja-a-potem-wygaszac-ich-oczekiwania-maja-zapierdalac-za-miske-ryzu.jpg
Pompo
Pompo
8 dni temu

Dzieci jak Wiktoria muszą żebrać o pieniądze u obcych ludzi bo PiS nie chce dawać naszych publicznych pieniędzy dla naprawdę potrzebujących jak Wiktoria.
Ale już 100 tysięcy złotych na występ w TVP dla Boczeliego to jest. Chociaż ta kasa pochodzi miedzy innymi z tych 2 miliardów złotych które PiS z Duda ukradli chorym na raka i dali rozwodnikowo prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu.
rzeczPISpolita Kaczynska to nie jest kraj do życia dla chorych na rzadkie choroby i niepelnosprawnych.

morawiecki-cytat-trzeba-sluchac-ludu-obiecac-im-czego-oczekuja-a-potem-wygaszac-ich-oczekiwania-maja-zapierdalac-za-miske-ryzu.jpg