Jesienne pracy przy budowie cerkwi zrealizowane. ZDJĘCIA

Tak prezentuje się budynek jedynej cerkwi w Rzeszowie. Fot. Autor

RZESZÓW. W powstającej cerkwi przy ulicy Cienistej w Rzeszowie, robotnicy pokryli dach blachą i zabezpieczyli cerkiew przed zimą.

Zostały także położone posadzki, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, wstawiono okna i drzwi. Na ten rok zaplanowane jest jeszcze  pokrycie dachu plebani.

W 2010 roku dzięki staraniom i zaangażowaniu Arcybiskupa Adama, zostały wylane fundamenty pod budowę nowej cerkwi. W kwietniu, kiedy Cerkiew Prawosławna świętowała Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny, został poświęcony kamień węgielny.

Warto podkreślić, że powstająca cerkiew przy ul. Cienistej jest jedyną świątynią prawosławną w Rzeszowie.

ga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do “Jesienne pracy przy budowie cerkwi zrealizowane. ZDJĘCIA”

 1. raf

  Pan adam…hmmm trzeba byc prawdziwym bucem…

 2. swojak

  No to jak juz macie swoja cerkiew to oddawac z powrotem kosciol sw Trojcy na starym cmentarzu.

 3. adam

  Cerkiew prawosławna w Rzeszowie jedyna? To ile ma ich być – w każdej dzielnicy? Czy ja mieszkam w Polsce czy w Rosji? Jeszcze wprowadźcie napisy w cyrylicy, zburzcie kościoły i każcie Polakom chodzić w walonkach i kufajkach . To jakaś paranoja lub zdrada narodowa. Cerkwie niech budują moskale- moskalom u siebie.

  • grzes

   panie Adamie prawosławie to wiara chrześcijańska która przyszła z Grecji a nie z Rosji. Jak ludzie błędnie interpretują. To że najwięcej chrześcijan prawosławnych jest w Rosji to nie znaczy że Rosja jest centrum prawosławia. A patriarcha Rosji Cyryl nie jest zwierzchnikiem całego prawosławia. Patriarcha Konstantynopola jest honorowym zwierzchnikiem prawosławia.

 4. ROMAN

  no teraz kolej na meczet – musi miasto wyznaczyć plac

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.