Jeśli nie zapłacisz abonamentu, odwiedzi cię komornik

Czy oglądasz, czy nie, i tak będziesz musiał zapłacić 1610 zł, jeśli tylko masz w domu telewizor. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Najpierw wysyłają pisma do osób, które płaciły i zaprzestały. Potem sprawdzą resztę.

Aż 665 osób z powiatu dębickiego odwiedzi komornik, bo nie zapłacili zaległych opłat za abonament. Pisma z Poczty Polskiej o ściągnięcie zaległych opłat to wezwanie do zapłaty ponad 1600 zł.

Sprzeciwiający się rejestracji odbiorników RTV i wnoszenia opłat abonamentowych nie uchronią się przed zapłatą. Poczta Polska straszy tez konsekwencjami związanymi z brakiem rejestracji odbiorników RTV.

Ci, którzy zlekceważyli obowiązek płacenia abonamentu, a mieli zarejestrowany odbiornik, jako pierwsi dostaną wezwanie do zapłaty. Każdy, kto nie płacił przez ostatnie 5 lat musi uiścić kwotę 1610 zł (1170 zł to kwota za 5 lat, a 440 zł to odsetki).

– Dla osób,  które nie uregulują  należności na podstawie upomnienia, będą wystawione tytuły wykonawcze i zostaną przekazane do właściwych urzędów skarbowych do wyegzekwowania – tłumaczy Tomasz Borowski z Poczty Polskiej. – Tytuł wykonawczy można wystawić w każdym czasie, po upływie 7 dni od odbioru upomnienia przez abonenta. Abonent ma szansę uregulowania zadłużenia w ratach.

Prędzej czy później dorwą wszystkich
Część mieszkańców Dębicy zignorowało wezwanie do zapłaty i teraz komornik działający przy Urzędzie Skarbowym w Dębicy będzie mógł przejąć całość lub część płacy czy emerytury dłużnika. Przed zapłatą długu nie uciekniemy. Upoważnieni pracownicy Poczty Polskiej przeprowadzają też kontrole obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Nikt im się nie wywinie.

– W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika – informuje Borowski. – Niezależnie od tej opłaty, osoba ma obowiązek zarejestrowania odbiorników RTV i wnoszenia opłat abonamentowych.

***
Nikt się nie wywinie. Osobiście nie znam osoby, która płaciłaby abonament, a to oznacza, że każdy, czy chce czy nie, dostanie wezwanie do zapłaty i będzie musiał uiścić na rzecz KRRiT 1600 zł. Nieważne czy oglądasz TVP. Zapłacisz tak czy siak.

Blanka Szlachcińska

12
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
romanVVoko za oko ząb za ząbgośćTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
roman
Gość
roman

Pobieraczek tak szantażował ludzi żeby płacili za coś z czego nie korzystali lub umowa była nieważna.
Trzeba wynająć adwokatów i stosować pozwy przeciw TP SA.
Ta banda darmozjadów dajaca sobie nawzajem wielotysięczne odprawy dla prezesów i zatrudniajaca takich Panów jak Lis czy Pospeszalski niech sobie zakoduje te swoje mecyje zwane „misją”
Albo TV rzeszów zze słynnym Gubernatem – kto to wogóle ogląda ?

VV
Gość
VV

PO-czta PO-lska! Predzej umre niz cokolwiek zaplace.

oko za oko ząb za ząb
Gość
oko za oko ząb za ząb

Ludzie!!! czy chcecie placic abonament tym zlodziejom bo brakuje na wysokie gaże dla kraśków , lisów itp poża sie Boże celebrytów!!!Oni sie bujaja drogimi autami, mieszkaja w luskusowych mieszkaniach a wy ledwie wiazac koniec z koncem chcecie łozyc na ten luksus? Co to za telewizja??? jedno wielkie gówno. Bujajcie sie. Ludzie i tak wam nie zaplaca przynajmniej ci ktorzy nie sa frajerami.

gość
Gość
gość

Mój amstaf Marianek bardzo się ucieszy na wieść o tym, że będzie mógł pogonić listonosza hahaha :D

Tomasz
Gość
Tomasz

Wogole zlikwidować pocztę i będzie spokój.Nasze pieniądze za odbiorniki pójdą na te du… co siedzą w biurach .

obywatel
Gość
obywatel

Kiedyś szanowałem Pocztę Polska a listonosz u mnie miał poważanie i zawsze mu parę groszy wpadło .
Ale od teraz listonosza przyjmuję przed bramką domu .

asdf
Gość
asdf

Umoę podpisywałem z Państwową Telewizją Polskię 30 lat temu a nie ze spóką tvp.Teliewizji Państwoewej Polskie już niie ma a na POkarśków.Lisów Chytusków. i innyich i Dziennik Reżimu Donalda płacić nie będę.

blokers
Gość
blokers

Czy komornicy odwiedzą też wszystkie popegeerowskie wsie celem złupienia naleznosci za abonament.?V icek puknij sie w ten łysy łeb.

Ambroży
Gość
Ambroży

1./Jaki wyrok powinien dostać premier Tusk za nawoływanie publiczne do nie płacenia abonamentu??
2./ Jaki sens ma płacenie abonamentu na mafie dezinformacyjna w tv publicznej wydającej wielkie pieniądze na celebrytów nie spełniających obiektywnej informacji publicznej np.T.Lis, Kraśko, Czajkowska..
3./ Najlepszym rozwiązaniem jest kodowanie TVPI _ III .

Alan
Gość
Alan

A Donald mówił , żeby nie płacić.

roman
Gość
roman

A Jaroslaw optuje za płaceniem
wogóle jak popatrzeć na ten PiS to prawie same poj ….by

wiesiek
Gość
wiesiek

Wczoraj czytałem informację że TVP wznowi powtórnie serial Dynastia! To jest poważny zasadny powód żeby nie płacić abonamentu