Jest chętny na kupno huty szkła Deco-Glass

- Najważniejsze, że zakład będzie funkcjonował - podkreśla Jan Zawada, syndyk huty DECO-GLASS. Fot. Wioletta Zuzak
– Najważniejsze, że zakład będzie funkcjonował – podkreśla Jan Zawada, syndyk huty DECO-GLASS. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Przetarg został rozstrzygnięty.

Syndyk huty ogłosił kilka przetargów i dopiero ten ostatni wyłonił nabywcę. – Wpłynęła jedna oferta i została ona zaakceptowana – potwierdził w miniony piątek w rozmowie z Super Nowościami Jan Zawada, syndyk huty DECO-GLASS. – Zakład ma zostać sprzedany – wraz z zapasami – za 5 milionów 900 tysięcy złotych. Oferent wpłacił już wadium w wysokości 590 tysięcy zł, zastrzegł sobie przy tym anonimowość. Wkrótce zostanie podpisana umowa sprzedaży – poinformował. – Najważniejsze, że zakład będzie funkcjonował – podkreślał syndyk. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że huta trafi w ręce przedsiębiorcy będącego właścicielem kilku tego typu przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że 28 maja 2009 roku na wniosek zarządu spółki V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców i wanien szklarskich. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż.

Dopiero 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi. 1 lutego ub.r. produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący kupić Deco-Glass nie wpłacił na czas pieniędzy. Sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe zakładu oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie wystawiona na sprzedaż.

Huta Deco-Glass Sp. z o.o. funkcjonuje od 1993 r. Firma kontynuuje regionalne tradycje ręcznego formowania produktów.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments