Jest decyzja w sprawie mostu na Wisłoce

W obradach Rady Powiatu aktywnie uczestniczyli mieszkańcy. Fot. Autor

MIELEC. Wybrany wariant zakłada wyburzenie “tylko” ośmiu budynków.

Po wielu miesiącach burzliwych dyskusji i niezwykle emocjonalnych konsultacji społecznych Rada Powiatu dokonała ostatecznego wyboru koncepcji mostu na Wisłoce wraz z drogą. Przeprawa najprawdopodobniej stanie w Złotnikach, natomiast dojazd zacznie się w okolicach ul. Kosmonautów w Mielcu, biec będzie przez Trzcianę w i kończyć się w Piątkowcu. Koszt inwestycji wstępnie szacuje się na ok. 180 mln zł.

Wyboru koncepcji mostu z dojazdem dokonano na specjalnej sesji Rady Powiatu, która wyjątkowo odbyła się w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Większością głosów radni zdecydowali, że droga do przeprawy rozpoczynać się będzie w obszarze leśnym w Piątkowcu. Dalej przebiegać będzie po terenach rolniczych, równolegle do istniejącej drogi gminnej i zabudowy. Następnie śladem tzw. “pańskiej drogi” skieruje się na północny-wschód aż do przecięcia się z istniejącą drogą powiatową Borowa-Przecław w Trzcianie. Następny pójdzie w kierunku Wisłoki w Złotnikach. Tam będzie most.

Co ciekawe, wybrany wariant jest najdroższym z możliwych. Szacuje się go na 185 mln zł. Zakłada on budowę 11,5 km nowej drogi i wyburzenie ośmiu budynków. W tegorocznym budżecie powiatu na prace dokumentacyjne, dotyczące budowy mostu na Wisłoce wraz z dojazdami, zapisano pół miliona złotych, ale starosta nie wyobraża sobie, żeby w kosztach tego zadania nie partycypowały okoliczne gminy, w tym miasto Mielec.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o