Jest nowiutki samochód dla SOSW

Fot. Archiwum

SANOK. Niepełnosprawni dostali prezent

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy wzbogacił się o nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Jest to bus marki mercedes, w którym można przewozić do 19 osób, a po demontażu 2 rzędów siedzeń można przewieźć 12 osób i 2 wózki inwalidzkie. Wartość pojazdu to w sumie 240 tysięcy zł.

- Ten samochód traktujemy jako swoistą pomoc dydaktyczną, ponieważ szereg zajęć prowadzimy poza ośrodkiem. Są to zajęcia na pływalni, hipoterapia w Srogowie, zajęcia w sali zabaw i wiele innych wyjazdów związanych z nauczaniem – mówił Grzegorz Dudziński, dyrektor SOSW w Sanoku. Do ośrodka oraz do szkoły dojeżdżają też dzieci z terenu całego powiatu. Otrzymaliśmy 70 tysięcy dofinansowania z programu PFRON, pozostałą kwotę tj. ok 170 tysięcy dołożyło Starostwo Powiatowe.

Spore wsparcie otrzymaliśmy z firmy Automet, wykonane przez przedsiębiorstwo wyposażenie pojazdu obniżyło jego koszt o ok. 50 tysięcy zł, normalnie musielibyśmy zapłacić za takie auto ok 300 tys zł – mówi Sebastian Niżnik, starosta sanocki. Samochód, który był do tej pory wykorzystywany przez SOSW został przekazany do domu dziecka.

Starostwo otrzymało także dofinansowanie z PFRON w kwocie 80 tysięcy do drugiego samochodu. 9-osobowy Volkswagen trafi do MDK-u. Dzięki temu będzie można poszerzyć ofertę dla osób niepełnosprawnych, a także organizować zajęcia integracyjne.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.