Jest nowy szef Rady Nadzorczej MPK. Związkowcy nie ustępują w protestach

Od środy autobusy MPK jeżdżą oflagowane na znak protestu przeciwko odwołaniu Teresy Kubas-Hul ze stanowiska przewodniczącej Rady Nadzorczej MPK. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Po odwołaniu przez prezydenta Tadeusza Ferenca Teresy Kubas-Hul z funkcji przewodniczącej Rady Nadzorczej MPK, rozpętała się burza.

Od środy (10.04) część autobusów MPK jeździ oflagowana na znak protestu przeciwko tej decyzji (z akcji wyłączone zostały najnowsze mercedesy i autosany, które nie należą do MPK, tylko do miasta), a na przyszły tydzień zaplanowane zostało referendum, w którym załoga będzie mogła opowiedzieć się w sprawie dalszej formy protestu. Nie wykluczony jest również strajk.

Zapału związkowców nie ostudziła nawet informacja o powołaniu nowego szefa Rady Nadzorczej MPK, którym  został Henryk Małecki (był. m. in prezesem PGE Obrót w Rzeszowie). – Mianowanie nowego szefa nic nie zmienia. Tak samo szefem była dla nas pani Teresa Kubas-Hul, a po jej odwołaniu szefem przez pięć dni był pan Miąso. Nie zgadzamy się z decyzją prezydenta i uważamy, że pani Kubas-Hul zasługuje na to, by ją bronić, tym bardziej, że w naszej opinii została usunięta ze stanowiska tylko dlatego, że nie ugięła się pod rozkazami prezydenta Ferenca (nie zgodziła się na odwołanie prezesa Krygowskiego, choć tego domagał się prezydent) – mówi Michał Białogłowski (57 l.), przewodniczący NSZZ “Solidarność” w MPK.

– Autobusy będą jeździć z flagami tak jak jeżdżą teraz i w najbliższych dniach rozstrzygnie się, co dalej.

Oficjalnym powodem odwołania Teresy Kubas-Hul był brak z jej strony działań zaradczych wobec rosnących kosztów  funkcjonowania spółki.

ksz

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
stary rzeszowiakmorisStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stary rzeszowiak
Gość
stary rzeszowiak

Rada Nadzorcza to nie sa pracownicy MPK.
Zwiazki Zawodowe moga interweniowac TYLKO w sprawach pracownikow !

Stefan
Gość
Stefan

Małecki będzie miał nowego królika doświadczalnego.Ludzi ma za nic.Tak się rozbuchał ,że z PGE go usunęli,ale serdeczny kolega Tadzio o karierowiczu nie zapomniał.

moris
Gość
moris

i dobrze…potrzebny taki egzekutor przed prywatyzacją MPK