Jest pierwszy inwestor na Dworzysku!

Centrum magazynowo-logistyczne firmy Raben będzie pierwszą inwestycją w rzeszowskiej strefie ekonomicznej

RZESZÓW. Firma transportowa Raben wybuduje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko w dzielnicy Przybyszówka magazyn przeładunkowy i wysokiego składu.

Władze spółki szacują, że inwestycja pochłonie ok. 20-25 mln zł. Raben jest pierwszą firmą, która zainwestuje w rzeszowskiej strefie. Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu wiceprezes Raben Polska Paweł Rymarowicz, firma na Podkarpaciu dotychczas wynajmowała magazyn o pow. 2 tys. mkw. – W związku z rozwojem firmy doszliśmy jednak do wniosku, że musimy mieć własny magazyn. Od pewnego czasu rozglądaliśmy się w okolicach Rzeszowa za terenem, na którym mógłby powstać nasz magazyn. Po wyselekcjonowaniu wielu ofert zdecydowaliśmy się na SSE Rzeszów-Dworzysko – powiedział.

Magazyn powstanie na 7-hektarowej działce, którą firma kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych za blisko 10 mln zł. Obiekt będzie składał się z dwóch części: magazynu przeładunkowego o pow. ok. 5-6 tys. mkw. oraz magazynu wysokiego składu o powierzchni do 30 tys. mkw.

Rymarowicz zaznaczył, że warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest wybudowanie dróg dojazdowych do działki. – Miasto deklaruje pomoc w tym zakresie. Drogi powinny powstać w połowie przyszłego roku. Wówczas na przełomie 2012-2013 r. rozpoczniemy budowę i planujemy oddać magazyn w III kwartale 2013 r. – dodał prezes.
Początkowo dzięki tej inwestycji pracę znajdzie 100 osób, ale jak deklaruje wiceprezes, jeśli zamówień będzie przybywać, zatrudnionych może zostać kolejne 100.
Specjalna Strefa Ekonomiczna Rzeszów-Dworzysko, będąca podstrefą SSE Euro-Park Mielec, została utworzona w marcu 2010 r. Obecnie liczy tylko 26 ha, ale w przyszłości włączone mają zostać do niej obszary z przyległych gmin – wówczas strefa będzie mieć powierzchnię 450 ha. Teren ten położony jest w pobliżu lotniska w Jasionce. W przyszłości w tym rejonie przebiegać będzie także budowana autostrada A4 oraz droga ekspresowa S19.

Grupa Raben działa na terenie Czech, Estonii, Holandii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Świadczy m.in. usługi transportowe oraz spedycyjne. Zatrudnia 5,5 tys. osób. W tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. Oddział Raben Polska istnieje od 20 lat; ma 22 placówki na terenie kraju; zatrudnia 2,5 tys. osób.

PAP, kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments