Jest pogotowie ratunkowe w Miejscu Piastowym

Jest pogotowie ratunkowe w Miejscu Piastowym.

MIEJSCE PIASTOWE, DUKLA, KROSNO. Wracamy do tematu: Gabinety pomocy nocnej i świątecznej w Dukli i Miejscu Piastowym mają między innymi odciążyć pogotowie w Krośnie.

Od 1 lipca tego roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym działa filia krośnieńskiego pogotowia ratunkowego, gdzie świadczona jest  nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Podobny punkt w Dukli miał zostać początkowo przeniesiony do Miejsca Piastowego jednak takie plany spotkały się z ostrym sprzeciwem władz gminy Dukla i jej mieszkańców i – jak się dowiedzieliśmy – działa on nadal.

Przypomnijmy: dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie wypowiedział umowę na świadczenie usług przez gabinet nocnej i świątecznej opieki medycznej w dukielskiej filii i chciał ją przenieść do Miejsca Piastowego. Decyzję taką argumentował  m.in. słabym obłożeniem tejże filii. – Dyrektor SPPR w Krośnie wystąpił do nas z wnioskiem o zmianę lokalizacji i taką zgodę otrzymał – potwierdza Marek Jakubowicz, rzecznik POW NFZ w Rzeszowie.

Mieszkańcy  gminy Dukla nie kryli zdziwienia i oburzenia, gdy dowiedzieli się o tych planach. – W ostatnim czasie działalność punktu się rozkręciła, przyjęto kilku nowych pracowników, ludzie się przyzwyczaili – mówili nam. Dukielski punkt miał funkcjonować tylko do końca czerwca br. Ostatecznie, jak ustaliliśmy, filia pogotowia w Dukli została utrzymana (świadczona tu jest pomoc stacjonarna i wyjazdowa w ramach tejże opieki dla mieszkańców gminy Dukla, Jaśliska i Chorkówka ). Natomiast od 1 lipca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym przy ulicy Dworskiej 14 ma swoją siedzibę filia krośnieńskiego pogotowia świadcząca opiekę zdrowotną nocną i świąteczną. W zwykłe dni dyżury są pełnione o godz. 18 do 8 rano następnego dnia, natomiast  w dni wolne i święta całodobowo.

– Został ogłoszony przetarg na udzielanie świadczeń w ramach ambulatorium  nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – informuje Ryszard Buczek, dyrektor SPZOZ w Miejscu Piastowym. – Umowa, jaką podpisaliśmy z SPPR w Krośnie, będzie obowiązywała od 1 lipca do 31 grudnia przyszłego  roku. Do filii pogotowia w Miejscu Piastowym mogą się zgłaszać mieszkańcy gmin: Miejsce Piastowe, Rymanów oraz Iwonicz – Zdrój – wyjaśnia. I podkreśla, że takie rozwiązanie ma na celu przede wszystkim ułatwić mieszkańcom poszczególnych gmin dostęp do opieki zdrowotnej no i odciążyć pogotowie w Krośnie.. – Pierwszy tydzień funkcjonowania filii pokazał, że to strzał w dziesiątkę – twierdzi dyrektor. – W przyszłym tygodniu planujemy przygotować dla mieszkańców praktyczną mapkę z informacją jak dojechać do punku, pojawią się ponadto znaki, które ułatwią pacjentom dotarcie do filii – dodaje. Wszyscy zainteresowani więcej informacji uzyskają pod nr tel.: (13 ) 43 530 17.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments