Jest porozumienie Maylanda z miastem!

Zamiana działek z miastem przybliża firmę Mayland do budowy kompleksu Bella Dolina na rzeszowskim Staromieściu

RZESZÓW. Jest porozumienie Maylanda z miastem! Rozmowy francuskiej firmy Mayland Real Estate z władzami Rzeszowa zakończyły się częściowym sukcesem.

Inwestor podpisał porozumienie z ratuszem, o czym poinformował w czwartek wiceprezydent Roman Holzer. Porozumienie dotyczy zamiany części działek o powierzchni około hektara. Mayland dopłaci do tej operacji. Firma już przelała na konto miasta 1,2 mln złotych.

Do rozstrzygnięcia została sprawa jednej ponadhektarowej działki położonej na obrzeżach inwestycji Francuzów. Rozmowy na temat tego gruntu będą jeszcze prowadzone.

Kompleks o nazwie Bella Dolina ma powstać na Staromieściu. Francuzi zagrozili, że wycofają się z inwestycji, gdyby nie doszło do zamiany działek. Swoje dotychczasowe wydatki na przygotowanie inwestycji w Rzeszowie wycenili na 121 milionów złotych. Przedstawiciele Maylanda zapowiadali, że gdyby nie doszła do skutku, będą starali się odzyskać te pieniądze rękami prawników.

Do wykonania ubiegłorocznej uchwały o zamianie działek z francuską firmą, bądź znalezieniem innego sposobu satysfakcjonującego obie strony, wezwali prezydenta Tadeusza Ferenca rzeszowscy radni na ostatniej, marcowej sesji.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments