Jest wyrok za wypadek w Weryni

Wyrok nie jest prawomocny i stronom przysługuje od niego odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Fot. Bogdan Myśliwiec

Wyrok nie jest prawomocny i stronom przysługuje od niego odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł w piątek, 19 maja, wyrok w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w marcu ub. roku w Weryni. W jego wyniku śmierć poniosło pięciu piłkarzy. Prokuratura za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym oskarżyła 25-letniego Kamila H., kolegę zmarłych, który prowadził busa.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uznał winnym zarzucanego czynu Kamila H., który tragicznego dnia prowadził busa z piłkarzami jadącymi na mecz i skazał go na 1 rok i 6 miesięcy kary bezwzględnego pozbawienia wolności oraz akaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Kamil H. będzie musiał także zapłacić decyzją sądu 30 tysięcy złotych nawiązki na rzecz rodziców jednego z tragicznie zmarłych pasażerów, którzy w procesie występowali w charakterze oskarżycieli posiłkowych, ponieść koszty sądowe poniesione przez wszystkie osoby występujące w procesie w charakterze oskarżycieli posiłkowych, a także zwrócić na rzecz Skarbu Państwa koszty procesowe, które wyniosły aż 24 tysiące złotych.

Więcej szczegółów w sprawie i relacja z ustnego uzasadnienia wyroku w poniedziałkowych Super Nowościach.

mrok

do “Jest wyrok za wypadek w Weryni”

  1. Janek z Sianek

    Wina kierowcy busa była pewna od początku.
    Pozostaje tylko pytanie co robił tam ten TIR.
    Przejechał bezprawnie przez most w Raniżowie?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.