Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka autostrady

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał zgodę na realizację przedostatniego odcinka autostrady A 4 na Podkarpaciu, od Radymna w kierunku granicy państwa w Korczowej.
– W przyszłym tygodniu zostanie przekazany plac budowy wykonawcy, greckiej firmie J&P AVAX – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Odcinek, na budowę którego otrzymaliśmy zgodę ma prawie siedemnaście kilometrów długości. Budowana droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy każda z pasami awaryjnymi. Na przecięciu z drogą krajową numer cztery w Korczowej powstanie dwupoziomowy węzeł. Na tym odcinku będzie szesnaście wiaduktów, cztery mosty i estakada. Będą przejścia da dużych i średnich zwierząt oraz przepusty dla małych zwierząt i urządzenia chroniące środowisko.

Kontrakt z AVAX-em podpisano rok temu. Grecy najpierw zaprojektowali autostradę, a teraz rozpoczynają jej budowę. W najbliższych tygodniach ma zostać wydana zgoda na realizację ostatniego, 4,5-kilometrowego odcinka od węzła Korczowa do przejścia granicznego.

Zgodnie z kontraktem całość prac ma zostać zakończona do 30 kwietnia 2012 r. Autostrada od Radymna do granicy państwa będzie kosztowała 818,5 mln zł.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojciech
wojciech
9 lat temu

Witam i pozdrawiam tego redaktora , kr. który wymyślił termin zakończenia budowy autostrady w Korczowej30 kwietnia 2012roku . Idę w zakład o wielkie pieniądze z nim,że termin będzie zawalony.poco te głupoty i komu mają służyć.