Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka autostrady

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał zgodę na realizację przedostatniego odcinka autostrady A 4 na Podkarpaciu, od Radymna w kierunku granicy państwa w Korczowej.
- W przyszłym tygodniu zostanie przekazany plac budowy wykonawcy, greckiej firmie J&P AVAX – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Odcinek, na budowę którego otrzymaliśmy zgodę ma prawie siedemnaście kilometrów długości. Budowana droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy każda z pasami awaryjnymi. Na przecięciu z drogą krajową numer cztery w Korczowej powstanie dwupoziomowy węzeł. Na tym odcinku będzie szesnaście wiaduktów, cztery mosty i estakada. Będą przejścia da dużych i średnich zwierząt oraz przepusty dla małych zwierząt i urządzenia chroniące środowisko.

Kontrakt z AVAX-em podpisano rok temu. Grecy najpierw zaprojektowali autostradę, a teraz rozpoczynają jej budowę. W najbliższych tygodniach ma zostać wydana zgoda na realizację ostatniego, 4,5-kilometrowego odcinka od węzła Korczowa do przejścia granicznego.

Zgodnie z kontraktem całość prac ma zostać zakończona do 30 kwietnia 2012 r. Autostrada od Radymna do granicy państwa będzie kosztowała 818,5 mln zł.

kr

do “Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka autostrady”

  1. wojciech

    Witam i pozdrawiam tego redaktora , kr. który wymyślił termin zakończenia budowy autostrady w Korczowej30 kwietnia 2012roku . Idę w zakład o wielkie pieniądze z nim,że termin będzie zawalony.poco te głupoty i komu mają służyć.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.