Jeszcze bardziej wydłużą się kolejki do specjalistów

Do szpitala będziemy mogli trafić na poważną operację, drobne zabiegi będą wykonywane w ambulatorium. Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. NFZ planuje przesunięcie części pacjentów ze szpitala do przychodni.

Jeżeli w szpitalu zostanie przeprowadzony drenaż pęcherza moczowego bez nacięcia, miejscowe wycięcie zmiany piersi lub biopsja gruboigłowa piersi wspomagana próżnią pod kontrolą USG, które mogłyby być przeprowadzone w przychodni, to placówka otrzyma za niego tyle samo pieniędzy, ile otrzymałaby poradnia, czyli wielokrotnie mniej. W ten sposób NFZ chce ukrócić praktyki niepotrzebnych hospitalizacji lżej chorych, u których można wykonać zabieg w ciągu jednego dnia.

– Intencja jest zrozumiała, chodzi o oszczędności. My chętnie będziemy robić wiele rzeczy ambulatoryjnie, jeżeli wyceny będą pokrywać koszty świadczenia. Problem w tym, że dotychczas obowiązujące wyceny drobnych zabiegów były niższe niż koszty ponoszone przez placówkę – mówi Janusz Solarz, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Reasumując temat jesteśmy w dobrych rękach komisji hazardowej Naumana , Arłukowicza – czekamy tylko do kompletu orzekającego na konsultanta Sekułę?.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no tak szpital nie/ przychodnia nie no to pozostaje samemu robić w domu drobne zabiegi co – tylko kupić kilka ksiązęk z medycyny i po południu załatwiać sąsiadom porady medyczne/ badania/ i zabiegi – no to jeszcze musi powrócić zawód np. znachorki co ? aby załatwiła pozostałych co do specjalisty na wizytę muszą czekać tygodniami –

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Pawulon też nie jest drogi, jeśli poda go sanitariusz , pacjent powyżej 67 lat też zostanie objęty leczeniem samozachowawczym do tygodnia!.