Jezioro Tarnobrzeskie otwarte dla wędkarzy

Wysokość opłat za możliwość łowienia ryb w Tarnobrzeskim wyniesie od 10 do 40 zł dziennie. Będzie można także wykupić karnety tygodniowe w cenie od 50 do 200 zł i miesięczne od 100 do 150 zł dla członków PZW. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. W największym na północy Podkarpacia jeziorze będzie można w końcu połowić ryby.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz i Antoni Brudz, prezes Okręgu Tarnobrzeskiego Polskiego Związku Wędkarskiego, podpisali umowę, na mocy której w słynącym z rybich okazów akwenie będzie można wreszcie pomoczyć kije.

– Wędkować będzie można od strony południowej akwenu, na długości linii brzegowej około 3 km. Do dyspozycji wędkarzy będzie także pas gruntu o szerokości 30 m w tym miejscu przylegający do wody. Miejsce wyznaczone dla wędkarzy oznaczone będzie tablicami informacyjnymi. Wędkować będzie można od 2 maja do 30 listopada 2013 roku – informuje tarnobrzeski magistrat.

Tarnobrzeski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego będzie odpowiedzialny m. in. za pobieranie składek na ochronę i zagospodarowanie akwenu, które są jedynymi środkami przeznaczanymi na utrzymanie łowiska, a także prowadzenia bieżących  kontroli mających na celu  sprawdzenie, czy osoby wędkujące stosują się do zasad zawartych w regulaminie akwenu oraz czy posiadają uprawnienia do korzystania z akwenu. PZW będzie także zajmować się prowadzeniem prawidłowej gospodarki rybacko-wędkarskiej, w tym do zarybiania zbiornika wodnego oraz utrzymywania czystości na łowisku.

– Z dobrodziejstw Jeziora Tarnobrzeskiego już kolejny sezon będą mogli korzystać miłośnicy żeglowania i pływania, a także nurkowie. Po wspólnych rozmowach z przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego doszliśmy do wniosku, że nadszedł też czas, aby jezioro udostępnić miłośnikom wędkowania. Myślę, że będą oni umieli zadbać o środowisko naturalne i umiejętnie połączą swoją pasję z funkcjonowaniem jeziora – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o