JKS wygrał w Nowej Sarzynie

Cracovia i JKS Jarosław - najlepsze drużyny Admin Cup 2012. Fot. Paweł Bialic

ADMIN CUP. Podczas IV edycji turnieju zebrano prawie 2,5 tysiąca zł na leczenie dziewczynki chorej na mukowiscydozę.

JKS Jarosław triumfował w IV Admin Cup w Nowej Sarzynie – turnieju piłki nożnej halowej, w którym rywalizują administratorzy, redaktorzy internetowych stron klubów piłkarskich oraz dziennikarze sportowi. Od wyników ważniejsza była jednak dobra zabawa i szczytny cel przyświecający imprezie.

Na zaproszenie wiceprezesa Unii i głównego organizatora turnieju Dariusza Łaty, do Nowej Sarzyny przybyło 10 drużyn z całej Polski. Poziom był zróżnicowany, a w finale zagrali ci, o których trudno napisać, by byli amatorami. W składzie debiutującej w Admin Cup Cracovii pojawiło się kilku zawodników Młodej Ekstraklasy, z królem strzelców tej ligi Dawidem Rupą na czele. To on został zresztą wybrany piłkarzem turnieju i w nagrodę spędzi weekend w hotelu w Woli Chorzelowskiej. Z kolei królem strzelców został Mateusz Hołub (19 goli), a najlepszym bramkarzem Kamil Romanow z JKS-u. Zespół dziennikarzy sportowych wśród których nie zabrakło przedstawicieli Super Nowości (Paweł Bialic, Tomasz Czarnota, Tomasz Szeliga) zajął wysokie, 5. miejsce.

Zbieraliśmy dla Oli
Najważniejsza była jednak dobra zabawa i szczytny cel. W tym roku pomagaliśmy 4-letniej Oli Mercik z Korczyny cierpiącej na mukowiscydozę. – Zebraliśmy blisko 2,5 tysiąca zł – cieszył się niezmordowany Dariusz Łata. Za 400 zł koszulkę reprezentacji Polski wylicytował Jerzy Paul, burmistrz Nowej Sarzyny i wielki orędownik imprezy. Tyle samo zapłacił Grzegorz Szczęch za trykot Cracovii z podpisami zawodników. Pod młotek poszły także koszulki Polonii Warszawa, Korony Kielce i rękawice Wojciecha Kaczmarka, które “zatrzymały” Wisłę Kraków. Podczas imprezy zaśpiewała również Sylwia Tabaka, liderka zespołu Kuki Pau, laureatka programu “Szansa na Sukces”, grupa pierwszej pomocy PCK Nowa Sarzyna zaprezentowała scenkę, w jaki sposób ratować ludzkie życie, obejrzeliśmy też pokaz karateków z Leżajska.

Wyniki (faza finałowa)
Mecz o 9 miejsce: Polonia Warszawa – Stal Kraśnik 1-5, Mecz o 7 miejsce: Korona Kielce – Orange Sport 1-4, Mecz o 5 miejsce: Stal Rzeszów – Dziennikarze 1-2, Mecz o 3 miejsce: Unia Nowa Sarzyna – Siarka Tarnobrzeg 3-5, Finał: JKS Jarosław – Cracovia 4-2

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments